Гетманцев про економічний паспорт українця: діти, народжені у 2019 році, зможуть отримати по $10000

Гетманцев про економічний паспорт українця: діти, народжені у 2019 році, зможуть отримати по $10000
Читать на русском

Судячи зі слів політика, не всі діти зможуть отримати вказану суму.

Президент Володимир Зеленський анонсував створення економічного паспорту українця. Очікується, що на момент досягнення 18-річного віку діти зможуть отримати на спецрахунки кошти від рентних платежів у розмірі $10 000.

Про це розповів журналістам голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в кулуарах парламенту 1 грудня, передає APnews.

При цьому, судячи зі слів політика, не всі діти зможуть отримати вказану суму, а лише ті, хто народився, коли почалася каденція Володимира Зеленського – у 2019 році.

"Я не виключаю, що ми будемо надавати таку можливість дітям, які народжені з 2019 року", — відзначив Гетманцев.

За словами "слуги народу", відповідна програма передбачає створення спеціальних рахунків у Фонді майбутніх поколінь, які будуть поповнюватися щомісяця. Після досягнення повноліття ці кошти можна буде використати.

"В нас народжується близько 300 тисяч дітей на рік. Є певні відрахування від ренти. Я не виключаю, що відрахування будуть не тільки від ренти, а й від інших платежів. Наприклад, від приватизації, імпортного ПДВ. Поки що ми говоримо тільки про ренту. Рента розподіляється між тими дітьми, які народилися і мають економічний паспорт українця. Якщо ця сума є меншою за встановлену законопроектом, то різниця дотується за рахунок держави. Ми розраховуємо на те, що по досягненню повноліття дитина повинна мати близько 10 тисяч доларів в еквіваленті. Безперечно, в гривні з урахуванням інфляції", — розповів Данило Гетманцев.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, президент Володимир Зеленський анонсував внесення до парламенту закону про створення економічного паспорту українця, що врегулює всі деталі, до 10 грудня 2021 року.

Новини партнерів

На Харківщині у негоду дерево вбило жінку
"Раптово втратила свідомість": у прокуратурі розповіли про смерть 20-річної дівчини в СІЗО, відкрито справу