Герой АТО і адвокат Ахметова: Кабмін призначив наглядачів за гральним бізнесом в Україні

Герой АТО і адвокат Ахметова: Кабмін призначив наглядачів за гральним бізнесом в Україні
Ексклюзив
Читать на русском

Хвиля призначень у новостворену Комісію вже викликала шквал критики. Люди очікували, що конкурс в Комісію проводитимуть відкрито.

Одним з перших етапів після легалізаціі грального бізнесу в Україні було визначено створення Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей. Простіше кажучи, Комісії, яка контролюватиме процес. І ось Кабмін визначився: на посаду голови Комісії призначили Івана Рудого. Таке рішення уряд офіційно прийняв на засіданні 28 жовтня.

Крім цього, на посади членів новоствореної Комісії за результатами співбесід призначили Олену Водолажко і Євгена Гетьмана.

Редакція APnews розповідає, що відомо про наглядачів за легалізованим гральним бізнесом в Україні.

Іван Рудий - що про нього відомо?

За словами того ж Немчінова, Рудий має досвід та знання у сфері менеджменту, міжнародних відносин та фінансів. Був учасником бойових дій. Входив до складу національної збірної України на «Іграх Нескорених» в Нідерландах.

Насправді в пресі вже не раз повідомляли про Івана. Так, в 2019 році вийшло його велике інтерв'ю, перед глядачами він постав як герой АТО. До цього Рудий працював продюсером на 5 каналі, але кинув і пішов на фронт. 7 серпня 2014 отримав поранення. Як він сам тоді розповідав журналістам "Прямого", були поранення всього, крім найважливіших органів. Кульові й осколкові поранення на руках, ногах і голові.

Що цікаво, сам Рудий не так давно подав декларацію кандидата на іншу посаду - заступника начальника патронатної служби Міністра у справах ветеранів України. Згідно з документом, за 2019 рік Рудий мав лише дохід за основним місцем роботи від ТОВ «Електрокарс авто» в розмірі 18 тис. гривень, а також 200 тис. гривень від підприємницької діяльності - займався продажем автомобілів з-за кордону.

Також він входить до складу громадського об'єднання "Захисники України". Має квартиру в Києві площею 49 квадратних метрів і ділянку в селі Боронькі, що в Чернігівському районі.

Герой АТО і адвокат Ахметова: Кабмін призначив наглядачів за гральним бізнесом в Україні
Герой АТО і адвокат Ахметова: Кабмін призначив наглядачів за гральним бізнесом в Україні

Хто ще потрапив до Комісії?

Що стосується інших, то Олена Водолажко - юрист в галузі медіа права та адвокат в фірмі "ДТЕК Сервіс" - це енергетична компанія олігарха Ріната Ахметова.

Герой АТО і адвокат Ахметова: Кабмін призначив наглядачів за гральним бізнесом в Україні

А ось Євген Гетьман, як розповів Немчінов, має досвід в напрямку міжнародного співробітництва в тому числі з НАТО (координатор міжнародних проектів), досвід роботи в регуляторних органах і досвід керівництва комунальними та приватними підприємствами. Відомо, що він працював заступником директора в "Українському державному об'єднанні" Радон", яке несе відповідальність за радіоактивні відходи українських АЕС. Відзначимо, що "Радон" вже потрапляли під критику громадськості через закритість процесу реорганізації, так як це стало підставою для підозр в корупційних мотивах керівництва міністерства.

Що не так?

Ця хвиля призначень у новостворену комісію вже викликала шквал критики. Люди очікували, що конкурс в Комісію проводитимуть відкрито. Так, наприклад, нардеп Дубинський вже звернувся до Глави профільного фінансового комітету ВР Данила Гетманцева з вимогами провести в найближчі терміни відкритий конкурс для відбору людей, які в подальшому сформують Комісію з регулювання азартних ігор і лотерей.

Кабмін на це поки ніяк не відреагував.

Нагадаємо, 14 липня Верховна Рада у другому читанні і в цілому ухвалила закон, яким легалізувала казино в Україні.

Читайте також:

Новини партнерів

Лубківський пояснив, чому відмовився від посади спікера в ТКГ замість Фокіна
Кабмін виділив з COVID-фонду 2 млрд на потреби Авакова