У МВС запропонували прийняти закон про сурогатне материнство, щоб зупинити продаж українських немовлят за кордон

У МВС запропонували прийняти закон про сурогатне материнство, щоб зупинити продаж українських немовлят за кордон
Читать на русском

За словами Геращенко, днями правоохоронці припинили діяльність групи осіб, які під прикриттям програми сурогатного материнства за грошову винагороду здійснювали переміщення новонароджених дітей за кордон

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що Верховна Рада повинна законодавчо врегулювати питання сурогатного материнства, щоб виключити продаж дітей за кордон. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу МВС.

За словами Геращенко, днями правоохоронці припинили діяльність групи осіб, які під прикриттям програми сурогатного материнства за грошову винагороду здійснювали переміщення новонароджених дітей за кордон. Він вважає, що це стало можливим, тому, що в Україні повноцінно не врегульоване питання сурогатного материнства.

"Воно прямо не заборонено законом, і тому все відбувається за цивільно-правовим договором, виконання якого контролюється самими його сторонами. Навіть нотаріального посвідчення такого договору не вимагається. Однак продаж новонародженої дитини - це повний склад злочину, передбачений статтею 149 Кримінального кодексу "торгівля людьми", - сказав заступник голови МВС.

У зв’язку з цим Геращенко звернув увагу на необхідність врегулювання даного питання парламентом.

"Якщо так (дозволено сурогатне материнство, - ред.), то необхідно приймати закон про сурогатне материнство, в якому необхідно передбачити необхідні заходи щодо захисту прав та інтересів всіх сторін і головне - новонародженої дитини. Потрібно визначити - ми дозволяємо сурогатне материнство тільки для громадян України? Або дозволяємо українським жінкам продавати виношених ними у своїй утробі дітей за кордон? Якщо немає, тоді потрібно заборонити в принципі сурогатне материнство, передбачивши пряму відповідальність за таке діяння", - підкреслив Геращенко.

Як раніше повідомляв APnews, генерал-майор Служби безпеки України Валерій Шайтанов, якого підозрюють в державній зраді та підготовці вбивства Адама Осмаєва, планував замах на міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Новини партнерів

Банкрутство і злидні: Зеленський розповів, що буде з Україною без МВФ
Два тижні на посаді: голову ДАУ з управління зоною відчуження спіймали на хабарі