Генсек ООН заявив, що світ знаходиться на краю прірви через зміни клімату

Генсек ООН заявив, що світ знаходиться на краю прірви через зміни клімату
Читать на русском

22 квітня планується зустріч світових лідерів для обговорення кліматичного питання

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш прокоментував кліматичний звіт своєї організації за 2020 рік, заявивши, що планета вже знаходиться на краю прірви, тому необхідно негайно діяти для збереження миру.

Про це він розповів в інтерв'ю Reuters, передає APnews.

Всесвітня метеорологічна організація ООН опублікувала 19 квітня звіт "Стан глобального клімату у 2020 році", в якій наголосила на важливості дотримання кліматичних угод та швидкоплинності часу. Експерти вказали, що концентрація парникових газів в атмосфері постійно підвищувалася, всупереч обмеженням під час пандемії Covid-19.

"2020 рік перебуває на третьому місці за температурними показниками. За минулий рік посилилося танення льодовиків та морського льоду, окислення світового океану і потужні лісові пожежі та урагани".

Ключова мета Паризької угоди про зміну клімату - запобігти підвищенню глобальної температури вище 1,5 градуса за Цельсієм, але для цього потрібні величезні зусилля і сприяння всіх країн світу.

"Дані показують, що середня глобальна температура у 2020 році була приблизно на 1,2 градуса Цельсія вище, тому час для досягнення цілей Паризької угоди скорочується. Ми повинні діяти більше та швидше", - зазначив Антоніу Гутерріш.

Також генсек дав інтерв'ю, в якому був більш прямолінійним, заявивши, що "світ знаходиться на краю прірви":

"Найгірший ризик полягає в тому, що ми переступимо через 1,5 градусний поріг і Земля виявиться в катастрофічній ситуації".

Його побоювання підтвердила і Всесвітня метеорологічна організація, яка торік визнала, що утримання цього градусного обмеження стає все більш малоймовірним. Також вони на 20% впевнені, що в найближчі 5 років глобальні середньорічні температури спокійно піднімуться вище позначки в 1,5 градуса.

На цьому тижні, 22 квітня, президент США Джо Байден проведе віртуальний саміт, в якому візьмуть участь представники 40 найбільших країн для обговорення кліматичних змін:

"Саміт лідерів по клімату підкреслить невідкладність більш активних дій у боротьбі зі зміною клімату, а також економічну вигоду. Це стане важливою віхою на шляху до Конференції ООН по зміні клімату COP26 в листопаді цього року в Глазго. Пріоритет саміту - активізувати зусилля щодо обмеження планетарного потепління", - йдеться в заяві Білого Дому.

Очікується, що на зустрічі лідерів світу США оголосить свою прихильність до Паризьких угод, прагнення по скороченню викидів на 50% і чинитиме тиск на інших представників країн.

Нагадаємо, США вийшли з Паризьких угод під час уряду Дональда Трампа, який досить скептично ставився до ідеї зміни клімату в цілому попри те, що США і Китай - лідери вуглецевих викидів.

Парникові гази, такі як вуглекислий газ і метан, продовжують накопичуватися в атмосфері Землі, тому наша планета вже відчуває на собі руйнівні наслідки зміни клімату: підвищується рівень моря через танучих льодовиків, лісові пожежі провокуються потужними ураганами, також Земля страждає від постійного підвищення температури.

Згідно з дослідженням Університету Аризони, якщо не вжити глобальні заходи, то вже через 50 років ⅓ всіх тварин і рослин на планеті виявиться під загрозою масового зникнення.

Раніше APnews також повідомляв, австрієць з температурно-залежною формою розсіяного склерозу подав до суду на свій уряд, щоб змусити прийняти заходи проти зміни клімату.

Новини партнерів

"Щоб Україна була нашою": Лукашенко заперечує "поневолення братнього народу"
У МОЗ розповіли, чи буде повний локдаун на травневі свята в Україні