Генпрокурору Венедіктовій не довіряють 63% українців - опитування

Генпрокурору Венедіктовій не довіряють 63% українців - опитування
Читать на русском

Рівень довіри до Венедиктової склав відповідно 8%

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова отримала найнижчу оцінку своєї роботи з точки зору довіри українців. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков обійшов її за цим показником майже у два рази. Про це свідчать результати дослідження "Україна 2020: невиправдані очікування, несподівані виклики", проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

Так, рівень довіри до Венедіктової склав відповідно 8%, в той час, як не довіряють їй 63% опитаних українців. Авакову довіряють 14%, не довіряють - 75%.

Рейтинг довіри у інших українських політиків і чиновників коливається між позначками від 11% (Єрмак) до 35% (Разумков).

Що стосується діяльності правоохоронних органів, і органів прокуратури, зокрема, то їм українці теж не довіряють - в абсолютній більшості. Так, 70% не вірять НАБУ, аналогічні показники у САП, прокуратури і НАЗК.

Краща ситуація у СБУ і Нацполіції. Службі не довіряють 47%, НПУ - 52%.

У жовтні цього року, Президент Володимир Зеленський пообіцяв звільнити Венедіктову з посади голови ОГП, якщо вона не покаже результатів до кінця 2020 року.

"Вони нікого не посадили. ... Але повинні бути кроки, ми повинні відповідати перед суспільством, якому ми пообіцяли, що будуть посадки. Ми це обіцяли. І якщо зараз чинний генпрокурор (Венедіктова), новий генпрокурор, якщо вона до кінця року не покаже свого результату, їй я дам таку ж відповідь", - сказав він в програмі Hard Talk на ВВС в жовтні.

Таким чином, у президента є всі підстави стримати слово. "Посадки" так і не пішли, рейтинг довіри - найнижчий, а сумнівних і скандальних історій навколо Венедіктової стає тільки більше.

Наприклад, НАБУ звинувачує главу ОГП у втручанні в гучні кримінальні виробництва з метою їх блокування. А прокурори, які працюють в системі, заявляють про розвал органів прокуратури зсередини.

Публічно за кадрову політику Венедіктову критикував тричі генеральний прокурор Святослав Піскун. Він був її радником якийсь час, але пішов з цієї посади зі словами: "цей літак летить не в ту сторону".

Вся річ у тому, що Венедіктова так і не змогла зупинити дивну "конкурсну реформу", розпочату Русланом Рябошапкою. Остання запам'яталася питаннями про вітамін А і конях, якими тестували і продовжують тестувати прокурорів.

Уже сьогодні суди переповнені позовами незаконно звільнених співробітників прокуратури, які оскаржують "вимір" їх кваліфікації не сертифікованими ніким тестами і комісіями.

Ну і наостанок, главу ОГП звинуватили в політичних інтригах проти Офісу президента. Згідно з даними ЗМІ, Венедіктова недавно могла мати особисту зустріч з главою партії ОПЗЖ Віктором Медведчуком, на якій нібито отримала гарантії своєї підтримки в разі винесення питання про її відставку в парламент. Втім, на яких саме умовах могли бути досягнуті такі домовленості - поки не відомо.

Рубрика данного матеріалу не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

На Маршаллових Островах сплив човен-привид з кокаїном на 8000000 доларів
Смерть Кернеса: хто замінить мера Харкова до перевиборів