Газовий контракт Угорщини з "Газпромом" перевірить Європейська комісія

Газовий контракт Угорщини з "Газпромом" перевірить Європейська комісія
Читать на русском

Експерти можуть також вимагати копію договору на постачання газу.

Контракт на поставку газу, який уклали Угорщина і російський "Газпром", привернув увагу Європейської комісії. Про це з посиланням на ТАСС повідомляє APnews.

Про це журналістам повідомив представник Єврокомісії Тім МакФі. При цьому він зазначив, що контракт підписали не владі Угорщини, а місцева енергетична компанія MVM.

"Я вже попросив колег перевірити наслідки контракту. Перший крок - це оцінка контракту владою Угорщини", - пояснив на прес-конференції в Брюсселі МакФі.

Окремо він відзначив, що Єврокомісія може зажадати у офіційного Будапешта копію контракту. Це станеться в разі, якщо у експертів виникнуть побоювання, що угода ставить під загрозу безпеку постачання газом Угорщини, регіону або ЄС цілком.

Раніше APnews повідомляв, що новий газовий контракт між Угорщиною і РФ може привести до зупинки транзиту через Україну. Про це повідомив гендиректор "Оператора ГТС України" Сергій Макогон. Зрештою угорська сторона викликала українського посла "на килим" через критику газового контракту з РФ. Після цього на зустріч в український МЗС відправився і угорський посол. "Хочемо донести свою позицію", - пояснила цей виклик українська сторона.

Новини партнерів

Знищені школи, церкви і домівки: острів Ла-Пальма після виверження вулкану оголосили зоною стихійного лиха
Українцям спростили доступ до правосуддя: що дозволяє додаток "єСуд"