Франція та Німеччина анонсували "Нормандську зустріч" у найближчі тижні

Франція та Німеччина анонсували "Нормандську зустріч" у найближчі тижні
Читать на русском

Востаннє лідери "четвірки" зустрічалися очно у 2019-му році.

Нова зустріч лідерів у Нормандському форматі може відбутися у найближчі тижні. З відповідною ініціативою виступили лідери Франції та Німеччини.

Про це APnews повідомляє з посиланням на виступ французького президента Емануеля Макрона, який наводить Укрінформ.

Президент Франції виступив під час прес-конференції за підсумками зустрічі з колегією Єврокомісії. У рамках цієї зустрічі було обговорено пріоритети французького головування ЄС на наступні півроку.

"Ми запропонуємо наш спільний погляд на архітектуру європейської безпеки, і ми вже це робимо в поточній ситуації, наприклад у випадку з Україною. Це нормандський формат. З канцлером Шольцем ми запропонували провести ще одну зустріч протягом наступних тижнів", – заявив Макрон.

За словами президента Франції, ситуація, що склалася в регіоні, вимагає, щоб Європа і ЄС сідали за стіл переговорів з усіма учасниками. Це дозволить просуватися вперед за ключовими напрямками.

Зазначимо, що востаннє лідери "нормандської четвірки" зустрічалися у листопаді 2020 року, проте тоді зустріч проходила в онлайн-форматі. Останньою ж очною зустріччю стала зустріч у Парижі у грудні 2019-го року. На той момент перерва у зустрічах "нормандської четвірки" складала три роки.

Раніше APnews повідомляв, що в Москві почалася Нормандська зустріч радників, але на неї не запросили представників України.

Новини партнерів

На засідання міністрів оборони НАТО запросили представників України та Грузії
Учасникам протестів у Казахстані роздавали зброю з машин без номерів. Відео