Фонд соцстрахування виплатив близько 66 млн грн лікарняних

Фонд соцстрахування виплатив близько 66 млн грн лікарняних
Читать на русском

Фонд соціального страхування України за січень поточного року виплатив допомогу у розмірі майже 66 млн гривень.

Фонд соціального страхування України за січень 2020 року виплатив допомогу з тимчасової втрати працездатності по догляду за хворими членами сім’ї, в тому числі, за хворими дітьми, у розмірі 65,7 млн гривень. Про це повідомляє пресслужба Соцстраху.

"За січень 2020 року Фонд соціального страхування України профінансував допомогу з тимчасової втрати працездатності по догляду за хворим членом сім’ї, у тому числі, за хворими дітьми до 14 років, для 28 814 застрахованих осіб. Сума виплат за цим напрямом склала 65,7 млн гривень", - йдеться у повідомленні.

Загальна кількість днів у січні, впродовж яких працюючі українці доглядали за хворими дітьми або членами родини - 224 тис. 372. Середньоденний розмір допомоги від Фонду склав 292,97 тис. грн.

Повідомляється, що розмір допомоги залежить від трудового стажу – якщо він складає менш як три років – розмір допомоги складає 50% середньої заробітної плати застрахованого, а якщо понад 8 років – то 100%.

"Зазначена допомога фінансується Фондом, починаючи з першого дня здійснення догляду за хворим членом сім’ї", - повідомили у пресслужбі.

Також вказано, що допомога здійснюється за весь період, протягом якого дитина потребує догляду, але не більше 14 календарних днів.

"А в разі стаціонарного лікування – за весь час перебування застрахованої особи в стаціонарі разом із хворою дитиною. Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворим членом сім’ї виплачується не більш як за три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби та побутових обставин, – не більш ніж за сім календарних днів", - додали у пресслужбі.

Новини партнерів

СБУ спіймала еколога з Житомирської області на хабарі в $10 000
У Чернівцях запідозрили китайський коронавірус у ще однієї людини