Філарет звинуватив Порошенка в обмані та піднятті своїх рейтингів завдяки Томосу

Філарет звинуватив Порошенка в обмані та піднятті своїх рейтингів завдяки Томосу
Читать на русском

Філарет вважає, що політикам слід думати про свої справи, а не втручатись в роботу церкви

Томос, який надали українській церкві, був вигідним для константинопольського патріарха Варфоломія та п’ятого президента України Петра Порошенка. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву патріарха Православної церкви України Філарета в ефірі телеканалу ZIK.

Він вважає, що Варфоломій дав Томос митрополії для того, щоб підпорядкувати всі парафії, єпархії українців за межами України.

"Маніпуляція і з боку президента Порошенка, і з боку патріарха Варфоломія. Чому патріарх Варфоломій не дав Томос патріархату, а митрополії? Тому що він хотів підпорядкувати всі парафії, єпархії українців в Європі, в Канаді, в Сполучених Штатах Америки собі. І відібрати від української церкви. Це інтереси були константинопольського патріарха Варфоломія", - сказав Філарет.

Патріарх ПЦУ підкреслив, що, своєю чергою, Порошенко хотів отримати Томос для того, щоб підвищити свої рейтинги перед виборами.

"Інтереси екс-президента Порошенка які? Йому треба було Томос для того, щоб підняти свій авторитет перед виборами і бути обраним на другий термін. Він не думав, що в цьому Томосі буде написано. Йому був важливий сам Томос. І ми вірили, що Томос буде як всі Томоси, але нас обманули", - додав він.

Також Філарет вважає, що політикам слід думати про свої справи, а не втручатись в роботу церкви.

"Політики завжди думають про політику, а не про церкву. І правильно роблять. Раз вони політики, то вони повинні думати про політику, а церква повинна думати про церковні інтереси", - зазначив патріарх.

Як повідомляв APnews раніше, патріарх Православної церкви України Філарет пояснив, як буде відбуватись освячення пасок на Великдень.

Новини партнерів

Економіст назвав умову, за якої МВФ спише Україні борги, як "бідній країні"
Самостійно лікувався парацетомолом: у Запоріжжі зафіксована перша смерть від коронавірусу