Фермери закликали Європарламент заборонити "вегетаріанський бургер" і "веганську ковбасу"

Фермери закликали Європарламент заборонити "вегетаріанський бургер" і "веганську ковбасу"
Читать на русском

Фермери наполягають, що такі заходи необхідні для захисту споживачів від введення в оману.

Європейські фермери закликають Європарламент заборонити ресторанам та магазинам продавати вироби під назвою "вегетаріанський гамбургер" чи "веганська ковбаса". Про це APnews пише з посиланням на Reuters.

Так, надійшли відповідні поправки до законопоекту про сільське господарство. Ними також забороняється описувати товари без вмісту молока як "подібні" або "на кшталт" молока, масла, сиру.

Згідно з однією із запропонованих поправок, такі терміни, як стейк, ковбаса, ескалоп і гамбургер, будуть дозволені лише для продуктів, що містять м'ясо.

Зазначається, що дебати щодо поправок відбудуться цього тижня.

Фермери наполягають, що такі заходи необхідні для захисту споживачів від введення в оману.

Варто зазначити, що Європейський суд уже три роки тому заборонив вживати словосполучення "соєве молоко" та "веганський сир". Такі терміни, як молоко, вершки, масло, сир та йогурт, не можна використовувати для немолочних продуктів. Запропонована поправка піде далі, забороняючи продавцям рослинної їжі порівнювати їх з молочними продуктами такими словами, як "стиль", "тип", "метод" або "схоже".

Європейська асоціація фермерів Copa Cogeca каже, що ЄС повинен покласти край "сюрреалістичним" описам. Він стверджує, що потурання таким термінам, як "вегетаріанський бургер", відкрило скриньку Пандори, яка заплутала споживачів та завдала шкоди фермерам.

В свою чергу, медичні групи, екологи та компанії, що виробляють вегетаріанські продукти, вважають, що це буде кроком назад у досягненні цілей блоку щодо охорони навколишнього середовища та охорони здоров'я.

Як повідомляв APnews раніше, у Харкові вимагають "декомунізувати" ковбасу.

Новини партнерів

На Львівщині у масштабній ДТП з чотирма авто загинули 3 людей. Фото
У Харкові склалася критична ситуація з COVID-19 - голова ОДА