Фекальна трансплантація може виявитися ефективним методом лікування COVID-19, - вчені

Фекальна трансплантація може виявитися ефективним методом лікування COVID-19, - вчені
Читать на русском

Вчені планують провести клінічне дослідження фекальної трансплантації в якості додаткової терапії при коронавірусній інфекції.

Польські вчені з'ясували, що фекальна трансплантація може виявитися ефективним методом лікування коронавірусної інфекції. На цей момент планується провести клінічне дослідження.

Про це APnews повідомляє з посиланням на наукову роботу, яку опублікували в журналі The BMJ, що публікує статті в галузі медицини.

У роботі фахівців говориться про те, що трансплантація кишкової мікробіоти виявилася ефективною проти симптомів COVID-19 у двох випадках. В обох випадках пацієнтам 80-ти та 19-ти років фекальна трансплантація знадобилася для лікування клостридій (Clostridium difficile - інфекція, яка викликає важкий ентероколіт).

Паралельно медики виявили у пацієнтів коронавірус. Традиційне лікування SARS-CoV не давало швидкого позитивного результату. Але через кілька днів після трансплантації кишкової мікробіоти симптоми вірусної інфекції пропали.

Після того, як пацієнти захворіли COVID-19, вчені провели аналіз калу обох пацієнтів на коронавірус. Це потрібно було зробити, щоб виключити зараження при трансплантації. Тести виявилися негативними.

Ці дані дозволяють вченим припустити, що вплив на кишковий мікробіом заслуговує подальшого вивчення в якості імунної стратегії при COVID-19.

Раніше APnews повідомляв, медики розповіли, чи варто вакцинуватися людині, яка перехворіла на COVID-19 і має високий рівень антитіл.

Новини партнерів

В олімпійську збірну України не потрапили олімпійський чемпіон Верняєв і чемпіон Європи Чумак
Сайти ОПУ та СБУ не працювали через атаки на провайдерів, - Держспецзв'язку