"Факти невблаганні": в МЗС на серйозному рівні допускають вторгнення військ Білорусі разом з РФ

"Факти невблаганні": в МЗС на серйозному рівні допускають вторгнення військ Білорусі разом з РФ
Читать на русском

На кордон України з Білоруссю необхідно направити відповідну кількість військовослужбовців, наголосив Кулеба.

У МЗС України допускають, що білоруські збройні сили можуть вторгнутися в нашу країну разом з російськими. Україна на сьогодні вживає заходів для запобігання цій загрозі.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю латвійському новинному порталу Sargs.lv, передає APnews.

Кулеба, відповідаючи на запитання, чи означають останні заяви Олександра Лукашенка, що існує ймовірність не просто вторгнення в Україну з боку Білорусі, але участі в ньому білоруських збройних сил, заявив:

"Ми розглядаємо цей сценарій на дуже серйозному рівні. Ми не виключаємо таку можливість. Поки ми не бачимо, що білоруська армія готується до операцій проти України або що білоруське керівництво може дозволити Росії використовувати свою територію для організації вторгнення. Однак будь-яка потенційна загроза вимагає не тільки уваги, але і концентрації ресурсів Збройних сил для її пом'якшення".

Також міністр зазначив, що "навіть якщо Білорусь поки не представляє прямої військової загрози для України, факти невблаганні. Політичні заяви Мінська зараз є частиною агресивної зовнішньої політики Росії".

Кулеба також прокоментував питання захисту українського кордону. Додав, що для запобігання такому розвитку подій на кордон України з Білоруссю необхідно направити відповідну кількість військовослужбовців.

"Зараз ми вирішуємо, де взяти ці ресурси. Проблема в тому, що наші можливості не безмежні, оскільки, несучи військову силу з одного місця, ми знижуємо свою обороноздатність на цій ділянці. Таким чином, зазначена діяльність Білорусі безпосередньо відповідає військовим інтересам Росії", - підкреслив міністр закордонних справ України.

Нагадаємо, як раніше повідомляв APnews, Лукашенко заявив, що українські військові "самі попросили" росіян окупувати Крим.

Новини партнерів

4 грудня повне Сонячне затемнення: особливий переломний період, поради та прикмети
Рада ухвалила закон про виплату українцям "тисячі Зеленського"