"Facebook турбує тільки влада і гроші". Колишній генеральний директор Facebook розкритикував Марка Цукерберга за блокування австралійських ЗМІ

"Facebook турбує тільки влада і гроші". Колишній генеральний директор Facebook розкритикував Марка Цукерберга за блокування австралійських ЗМІ
Читать на русском

За словами Стівена Шілера, Facebook намагається зацькувати Австралію, керуючись власною фінансовою вигодою

Колишній генеральний директор Facebook звинуватив соціальну мережу в політиці залякування стосовно Австралії, а також в жадібності та меркантильності Марка Цукерберга. Причиною є блокування австралійських ЗМІ в Facebook через прийняття закону, що змушує Facebook та Google платити Австралії за публікацію новин.

Про це повідомляє APnews з посиланням на DailyMail.

У четвер жителі Австралії виявили, що втратили доступ до австралійських і закордонних ЗМІ в Facebook після того, як на новинних сторінках з'явилися повідомлення "повідомлень немає". Компанія Марка Цукерберга заявила, що австралійські користувачі разом з видавництвами не зможуть читати та публікувати новини на платформі, проте ця заборона не має відношення до департаментів охорони здоров'я та захисних організацій. Але користувачі Facebook виявили не тільки неможливість переглядати новини, а й дані про Covid-19, Бюро метеорології також було заблоковано, не було можливості зайти на сторінку благодійної організації по боротьбі з домашнім насильством та на Австралійський рада профспілок.

У відповідь на перший у світі закон, що змушує технологічні компанії платити ЗМІ за контент і новини, соціальна мережа Facebook вирішила зробити "хід конем", заборонивши австралійцям читати та публікувати новини на цифровій платформі.

Стівен Шілер, колишній головний виконавчий директор Facebook в Австралії та Новій Зеландії заявив, що заборона світового гіганта на публікування новин в Австралії ще до вступу нового закону в силу - проста тактика залякування:

"Можна сказати, що це попросту тактика цькування і залякування. У цій ситуації буде досить складно обом сторонам зробити крок назад, але при цьому зберегти своє обличчя".

На думку Шілера, генерального директора Facebook Марк Цукерберга турбують в житті лише 2 речі: гроші та влада. Він розкритикував заборону Facebook в Австралії, оскільки соціальна платформа надавала жителям не тільки місцеві новини, а й актуальні дані про Covid, а також телефонні номери місцевої служби допомоги по насильству в сім'ї.

"Facebook був готовий зробити щось безрозсудне, неважливо, кому ще буде завдано шкоди. У будь-якому випадку вони роблять це заради своєї власної фінансової вигоди. Якщо цей крок був навмисний, значить їм подвійно все одно. Блокування безвідповідальне, і я дуже розчарований, що Facebook пішов на такий вчинок".

Також колишній головний виконавчий директор Facebook в Австралії та Новій Зеландії висловив стурбованість щодо майбутнього світової журналістики, заявивши, що багато користувачів в соціальній мережі не зможуть отримувати правдиві новини від перевірених джерел, а замість цього почнеться процвітання ненадійних ЗМІ:

"Багато ЗМІ просто перестануть висвітлювати важливі проблеми та події в Австралії. Те, на чому будується демократичне суспільство, просто зникне. Величезна проблема полягає в тому, що цей крок може привести до поширення фейкових новин і дезінформації на соціальній платформі".

Стівен Шілер, який залишив свій пост у Facebook у 2017 році, закликав австралійців також видалити додаток в знак протесту.

"Я пишаюся своєю роботою в Facebook, нехай навіть і колишньою, але останнім часом все частіше злюся на них. У Facebook і Марка Цукерберга занадто багато грошей та влади, і це не закінчиться нічим хорошим. Якби такий крок зробила китайська компанія, то австралійці відразу ж вийшли б зі зброєю на протести, а так всі мовчать".

"Знаєте, мені якоюсь мірою навіть шкода Facebook. Але, це наочний приклад того, чому цей соціальний гігант вимагає більшого регулювання і контролю. На цю мить ні у кого немає впливу на Марка Цукерберга, навіть якщо ви перебуваєте в раді директорів Facebook - ваш голос, на жаль, не має значення".

Конфлікт між Австралією і світовим соціальним гігантом Facebook виник після того, як уряд країни в Океанії запропонувало закон, який передбачає створення арбітражної комісії для встановлення обов'язкової ціни для соціальних платформ за публікацію новин.

Простими словами Австралія хотіла на законодавчому рівні змусити Facebook і Google платити фіксовані суми за публікацію і поширення новин, тим самим створивши глобальний прецедент.

Google також відреагував на майбутній закон, який ще чекає ухвалення в Сенаті, і пригрозив прибрати свою пошукову систему з Австралії. Але в останні тижні змінив своє рішення, уклавши угоди з News Corp і Nine Entertaiment.

Пол Флетчер, міністр зв'язку, заявив, що уряд не відступить, тому Google і Facebook можуть або дотримуватися австралійські закони, або покинути країну.

"Відключка важливих інформаційних новин в галузі охорони здоров'я та екстреної допомоги одночасно була і розчаровуюча, і зарозуміла. Ці дії тільки підтвердять побоювання багатьох країн щодо поведінки світової компанії, яка вважає себе чимось більшим, і що правила та закони не мають до неї ніякого відношення", - написав міністр у своєму акаунті в Facebook.

Представник австралійської влади також заперечує той факт, що спроба Facebook залякати країну була вдалою:

"Нас не зміг залякати Amazon, коли пригрозив своїм відходом з нашої країни, і ми об'єдналися з іншими країнами для боротьби з публікацією терористичного контенту в соціальних мережах. Ми готові запустити Facebook News в Австралії та значно збільшити наші інвестиції в місцеві видавництва, проте це можливо тільки при наявності загальних правил".

Загальні зміни новинної політики Facebook в Австралії:

  1. Австралійським ЗМІ заборонена будь-яка публікація в Facebook, але адміністратори акаунтів все ще матимуть доступ до аналітики сторінок і Creator Studio, а також Facebook продовжить надавати доступ до інших стандартних сервісів в соціальній мережі, включаючи інструменти для обробки даних і CrowdTangle.
  2. Міжнародні ЗМІ зможуть публікувати новини в Facebook, але їх австралійські фоловери не зможуть переглядати та ділитися ними.
  3. Користувачі Facebook в Австралії не зможуть переглядати та репостити як австралійські, так і міжнародні новини.
  4. Міжнародні користувачі Facebook не зможуть переглядати та публікувати австралійські новини на Facebook.

Раніше APnews також повідомляв, Дональд Трамп заявив, що Twitter став дуже нудним після блокування колишнього президента і натякнув про створення власної соціальної мережі подібної Twitter.

"Facebook турбує тільки влада і гроші". Колишній генеральний директор Facebook розкритикував Марка Цукерберга за блокування австралійських ЗМІ
"Facebook турбує тільки влада і гроші". Колишній генеральний директор Facebook розкритикував Марка Цукерберга за блокування австралійських ЗМІ
"Facebook турбує тільки влада і гроші". Колишній генеральний директор Facebook розкритикував Марка Цукерберга за блокування австралійських ЗМІ

Новини партнерів

У Ватикані будуть звільняти працівників за відмову від вакцинації проти COVID-19
В Одеській області іноземець зі зброєю та наркотиками на авто наїхав на поліцейських