Євросоюз надав Україні транш на 500 млн євро

Євросоюз надав Україні транш на 500 млн євро
Читать на русском

Транш надійшов у вигляді позики під 0,125% річних з терміном погашення до 10 червня 2035 року

Європейська комісія перерахувала Україні другий транш у розмірі 500 млн євро у рамках четвертої програми макрофінансової допомоги. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу Міністерства фінансів України.

Транш надійшов у вигляді позики під 0,125% річних з терміном погашення до 10 червня 2035 року. Передбачається, що кошти спрямують на фінансування витрат держбюджету, що буде сприяти поліпшенню платіжного балансу і зниження фінансового тиску з погашення інших кредитів.

Отримання пільгового кредиту стало можливим після того, як Україна виконала 12 спеціальних умов щодо реформ у сферах: протидії та боротьби з корупцією; соціальної політики; запобігання відмиванню грошей; енергетики; митної політики; реформування податкової та митної служб; корпоративного управління в державних банках; протидії розмиванню податкової бази і виведенню прибутку з-під оподаткування; зниження високого рівня безнадійних кредитів в банківській системі та у зв'язку з новою програмою співпраці з МВФ.

Як повідомляв APnews раніше, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна отримає перший транш від Міжнародного валютного фонду у розмірі 2,1 млрд протягом найближчих кількох днів.

Україна повертається в часи Януковича: Порошенко назвав справи проти себе "трешем"
Уряд хоче давати 1 000 000 грн за вихід на пенсію. Фінансист пояснив, чому це не спрацює

Новини партнерів