Євросоюз хоче змінити правила в'їзду та обмежити термін дії COVID-сертифіката

Євросоюз хоче змінити правила в'їзду та обмежити термін дії COVID-сертифіката
Читать на русском

Для в'їзду на територію ЄС обов'язково потрібно зробити бустерну дозу.

Європейська комісія запропонувала змінити правила в'їзду на територію Європейського Союзу. Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву єврокомісара Дідьє Рейндерса під час брифінгу у Брюсселі.

Зокрема, Рейндерс запропонував скоротити термін дії COVID-сертифікату з одного до дев'яти місяців. Цей термін розраховуватиметься від часу отримання другої дози, а після цього буде потрібно бустерна доза вакцини.

Таке скорочення терміну в Єврокомісії пояснили рекомендаціями вчених, на думку яких курс вакцинації здатний ефективно захищати від COVID упродовж півроку. А ще три місяці "згори" додали, щоб люди мали час зробити третє щеплення.

"З огляду на те, що додаткова доза може надавати більш довгий захист, ніж перший курс вакцинації, Комісія пильно стежитиме за новими науковими даними з цього приводу. І на їх основі Комісія може пізніше виступити з певними пропозиціями щодо терміну дії", - так Рейндерс відповів на питання, скільки діятиме сертифікат після бустерного уколу.

Зазначається, що нові правила при цьому не поширюватимуться на дітей віком до 6 років. А дітям від 6 до 12 років пропонується дозволяти подорожі без обмежень, за винятком випадків, коли вони прибувають із країн, віднесених до темно-червоної зони на карті ЄС. Тоді вони повинні мати сертифікат чи негативний тест.

Раніше APnews повідомляв, що посилення карантину відбувається і в Україні. Так, у МОЗ змінили правила "жовтої" карантинної зони: нещепленим буде ще складніше.

Новини партнерів

Зеленський проведе прес-марафон з нагоди екватору своєї каденції
У Зеленського відреагували на чутки про введення воєнного стану в Україні