Євросоюз готується до відкриття кордонів: що відомо

Євросоюз готується до відкриття кордонів: що відомо
Читать на русском

Країни ЄС спочатку планують відкрити внутрішні кордони

Європейська комісія випустила рекомендації для країн-членів Євросоюзу з відкриття кордонів, які закрили у зв'язку з епідемією коронавірусу. Про це повідомляє APnews з посиланням на офіційний сайт Єврокомісії.

"Вільне пересування, перетин кордонів - ключовий момент для туризму. З огляду на, що держави-члени ЄС змогли знизити поширення вірусу, загальні обмеження на свободу пересування можуть бути замінені точковими заходами", - йдеться в повідомленні.

Відкривати кордони ЄС пропонується в кілька етапів:

  • I етап - обмеження на переміщення прибираються між країнами зі схожою епідеміологічною ситуацією. При цьому передбачається, що право перетинати кордони будуть мати всі громадяни ЄС, незалежно від країни походження.
  • II етап - відкриття зовнішніх кордонів ЄС для пересування громадян третіх країн. Наразі відкриття кордонів планується орієнтовно на 15 червня, але дату можуть відкоригувати в залежності від епідеміологічної ситуації.

Крім того, в ЄС мають намір створити сайт, на якому зображуватиметься інформація про ситуацію на кордонах. Також Єврокомісії рекомендувала погоджувати кроки з відкриття-закриття кордонів.

Як раніше повідомляв APnews, аеропорту "Київ" загрожує банкрутство через карантин, який запровадили для запобігання поширенню коронавірусу covid-19, без підтримки держави або міста.

Новини партнерів

Будувати, садити, прибирати: чому план Кабміну по створенню 500 тисяч робочих місць може провалитись
Скандальний еколог та нові обличчя: Кабмін прийняв ряд кадрових рішень