Європейський союз ввів персональні санкції проти Лукашенка

Європейський союз ввів персональні санкції проти Лукашенка
Читать на русском

ЄС вніс в чорний список Лукашенка і ще 14 білоруських чиновників.

Рада Європейського Союзу затвердила санкційний список проти Олександра Лукашенка та ще 14 білоруських чиновників за фальсифікацію виборів в Білорусі. Про це APnews пише з посиланням на рішення, опубліковане в офіційному журналі ЄС.

"Зважаючи на серйозність ситуації в Білорусі, внаслідок триваючих репресій проти громадянського суспільства та опозиції, Олександр Лукашенко та ще 14 осіб повинні бути включені до списку санкцій", - йдеться в рішенні ЄС.

Зокрема, санкції було накладено на керівника адміністрації Лукашенка, голову Комітету державної безпеки Білорусі, голову Слідчого комітету, керівника Оперативно аналітичного центру, прес-секретаря білоруського президента, командира спецпідрозділу "Альфа" та голову Конституційного суду Білорусі.

Санкції передбачають заморожування активів і заборону на поїздки.

Варто зазначити, що у Євросоюзі не визнають Олександра Лукашенка як президента. Ще 12 жовтня рішення про персональні санкції проти нього затвердила Рада ЄС на рівні глав МЗС.

"Сьогодні міністри підтвердили, що пан Лукашенко не має жодної демократичної легітимності і політично дали своє "зелене світло", щоб почати підготовку наступного пакету санкцій, який міститиме самого Лукашенка", – заявив 12 жовтня офіційний представник глави дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

Як повідомляв APnews раніше, на територію Білорусі не пускатимуть громадян України, Польщі та Литви.

"Я безмежно поважаю жахливий вибір мого народу" - 10 цитат Михайла Жванецького про політику і життя
П'ять обласних центрів України можуть потрапити до "червоної зони" - Ляшко

Новини партнерів