Єврокомісія пропонує пом'якшити обмеження на поїздки в ЄС

Єврокомісія пропонує пом'якшити обмеження на поїздки в ЄС
Читать на русском

Пропонується скасувати карантин та тестування для окремих категорій громадян країн ЄС.

Європейська комісія рекомендує країнам оновити обмеження на вільне пересування всередині Європейського союзу. Зокрема, скасувати тестування для окремих категорій громадян.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Єврокомісії, оприлюдненому в понеділок, передає APnews.

Так, Єврокомісія запропонувала країнам-членам звільнити від тестування та карантину повністю вакцинованих осіб (отримали два щеплення) при наявності цифрового сертифікату ЄС, через 14 днів після останної дози вакцини.

Таке ж пом’якшення рекомендують застосовувати і для тих громадян, які видужали від хвороби, але отримали лише першу дозу вакцини із двох.

Осіб, які перехворіли коронавірусом та мають докази цього у цифровому сертифікаті, також пропонують звільняти від тестування та карантину протягом перших 180 днів після позитивного результату ПЛР-тесту.

Крім того, державам-членам ЄС пропонується звільняти осіб із чинним сертифікатом про пройдений тест від можливих карантинних обмежень. Стандартний період дії тестів: 72 години для тестів ПЛР і 48 годин для експрес-тестів на антигени.

Також від карантину звільняються неповнолітні, які подорожують з батьками, за умови, що батькам не потрібно відбувати карантин через завершення вакцинації. Діти до 6 років також звільнені від тестування та ізоляції.

Як повідомляв APnews раніше, Європейський союз заявив про готовність запустити COVID-паспорта до 1 червня.

Новини партнерів

Рада може визнати Лукашенка "загрозою міжнародній безпеці"
Суд засудив Сергія Стерненка до одного року умовно