Єврокомісія дозволила продаж першого препарату для лікування COVID-19

Єврокомісія дозволила продаж першого препарату для лікування COVID-19
Читать на русском

Європейська комісія умовно дозволила продаж "Ремдесевіра" для лікування коронавірусу.

Єврокомісія надала умовний дозвіл на продаж препарату "Ремдесивір", зробивши його першим лікарським засобом, який дозволений для лікування коронавірусу на рівні ЄС.

Про це повідомляє APnews з посиланням на відповідну заяву, опубліковану на сайті Європейської комісії.

Дозвіл на продаж лікарського засобу видано відповідно до прискореної процедури після рекомендації Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) з подальшим схваленням державами-членами.

"Захист громадського здоров'я є ключовим пріоритетом Комісії, і тому дані про ремдесивір були оцінені у виключно короткі терміни за допомогою процедури швидкої перевірки, підходу, який використовується ЕMA під час надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я для оцінки даних по мірі їх надходження", - йдеться у заяві.

Зазначається, що це дозволило швидко отримати дозвіл в рамках коронавірусної кризи протягом одного тижня після рекомендації EMA, якщо порівнювати зі звичайними 67 днями.

Наразі "Ремдесивір" отримав дозвіл на умовний маркетинг, один з регулюючих механізмів ЄС, створений для полегшення раннього доступу до ліків, які задовольняють відсутні медичні потреби, в тому числі для невідкладних ситуацій у відповідь на загрози громадській охороні здоров'я, такі як пандемія коронавірусу.

"Ремдесивір" - це "інгібітор вірусної РНК-полімерази" (ліки, які перешкоджають виробленню вірусного генетичного матеріалу, попереджуючи розмноження вірусу), який викликається інфузією (капанням) в вену. Спочатку він був розроблений для лікування хвороби, викликаної вірусом Ебола.

Як повідомляв APnews, Китай заявив про успішне тестування вакцини проти COVID-19 на людях.

Новини партнерів

Другий матч "Руху" перенесли через коронавірус
Еліна Світоліна потрапила на обкладинку Forbes