Євродепутати написали Жозепу Боррелю лист про порушення Україною принципів свободи слова та законів в ситуації з "каналами Медведчука"

Євродепутати написали Жозепу Боррелю лист про порушення Україною принципів свободи слова та законів в ситуації з "каналами Медведчука"
Читать на русском

У листі зазначено, що дії адміністрації президента Зеленського суперечать навіть українським законодавством

Депутати Європейського парламенту Катержина Конечна, Мік Уоллес та Клер Дейлі написали лист Верховному представнику Союзу з закордонних справ та політики безпеки Жозепу Боррелю, в якому звернули увагу єврочиновника на ситуацію, яка складається в Україні у зв'язку з рішенням президента Володимира Зеленського в позасудовому порядку закрити три опозиційних телеканалу, передає Капітал.

У листі Боррелю депутати нагадали, що рішення про заборону трансляції трьох телеканалів в Україні засудили Національна спілка журналістів України, а також Міжнародна і Європейська федерації журналістів (IFJ і EFJ).

Там зазначається, то дії адміністрації президента Зеленського суперечать навіть українським законодавством, оскільки закон не дає президенту права вводити санкції проти вітчизняних компаній або ЗМІ.

"Апарат президента не має повноважень регулювати роботу ЗМІ (це відповідальність Державного комітету України з питань телебачення та радіомовлення). Таким чином, відкликання ліцензій на мовлення указом президента (щодо якої немає можливості оскаржити його в суді) є не тільки актом політично мотивованою державної цензури, але і явним порушенням принципу верховенства права в Україні", - написали депутати.

У зв'язку з цим парламентарії хочуть отримати від Жозепа Борреля відповідь, наскільки рішення президента Зеленського відповідає міжнародно-правовим стандартам у сфері свободи слова та друку. А також повідомити, які заходи вживає Єврокомісія

Новини партнерів

"Україна повинна дотримуватися європейських принципів свободи слова", - євродепутат розкритикував санкції проти "каналів Медведчука"
В "Слузі народі" уточнили, коли в Україні почнеться вакцинація від COVID-19