Еверест "виріс" на 86 сантиметрів - встановлена нова мітка найвищої гори світу

Еверест "виріс" на 86 сантиметрів - встановлена нова мітка найвищої гори світу
Читать на русском

Еверест виріс на 86 сантиметрів починаючи з 1950-х років. Новий вимір стане стандартною висотою для гори

Непал і Китай оголосили нову висоту найвищої гори світу Евересту - 8848,86 метра, про це повідомляє APnews.

Сушив Дангол, головний інспектор Непалу, який очолював спільний проєкт Непалу і Китаю, заявив у прямому ефірі національного телебачення Непалу:

"Ми на 100% впевнені, що це найточніша висота Евересту. Нам випала велика честь і відповідальність, про що ми з гордістю заявляємо".

Висота Евересту - це рухома точка, яка може опускатися і підійматися в залежності від зсувів тектонічних плит і землетрусів.

Для Непалу вимір висоти Евересту - прояв національної гордості. Попри те, що на її території знаходиться найвища точка світу, країна ніколи не проводила і не брала участь в її вимірах. Влада Непалу заявили, що з 2018 року витратили на проєкт 1,3 мільйона доларів.

Геодезисти використовували 2 методи вимірювання гори, які були засновані на тригонометрії, більш відомої як нівелірне знімання, а також використовувалися новітні технології в супутникової навігаційної системи та складної моделі рівня моря.

Під час 2 поїздок команда дослідників стикалася з різноманітними труднощами.

У 2019 непальський геодезист втратив палець на нозі від обмороження, коли підіймав на вершину пристрій глобального позиціювання та георадар. А під час спуску виникла екстремальна нестача кисню.

Висота Евересту вимірювалася за допомогою гравіметра з 297 точок Непалу. Його свідчення мали вирішальне значення для визначення висоти Евересту.

Китай проводив паралельні дослідження, засновані на попередніх розрахунках 1975 і 2005 роках.

"Розрахунки 2 країн досить добре синхронізовані, щоб дізнатися точну цифру максимальної висоти гори над рівнем моря", - заявив Буддхі Нараян Шреста, колишній генеральний директор департаменту досліджень Непалу і за сумісництвом старший радник проєкт.

Еверест, відомий як Сагарматха в Непалі та Джомолунгма в Тибеті, знаходиться між Непалом і Китаєм. Непальський маршрут більш відомий і зручний, але альпіністи можуть підійти до піка гори також зі сторони Китаю.

Раніше APnews повідомляв, частина Ейфелевої вежі "пішла з молотка" на аукціоні за 328 тисяч доларів.

Новини партнерів

Винних звільнять. У Нікопольській лікарні відреагували на інцидент з напівголим чоловіком у "швидкій"
COVID-19, Кернес і "Холостячка": Google повідомив, що українці шукали найчастіше у 2020 році