"Евакуація за 500 баксів і ніяких гарантій": Як Росія і Україна "рятують" своїх громадян зі Шрі-Ланки. Ексклюзив

"Евакуація за 500 баксів і ніяких гарантій": Як Росія і Україна "рятують" своїх громадян зі Шрі-Ланки. Ексклюзив
Ексклюзив
Читать на русском

Кляцкін розповів, що в країні закрили всі магазини, нічого не працює, а територію будинку або готелю залишати заборонено

Український актор Юрій Кляцкін і житель російського Санкт-Петербурга Дмитро вирішили порівняти умови евакуації урядом України і Росії у зв'язку з поширенням коронавірусу. Про це вони розповіли в ексклюзивному відео для APNEWS.

Кляцкін розповів, що в країні закрили всі магазини, нічого не працює, а територію будинку або готелю залишати заборонено. Людям дозволено здійснювати покупки протягом шести годин раз на три дні.

"Мене звуть Кляцкін Юрій і я нагадую, що ми зараз застрягли на Шрі-Ланці, де запроваджено суворий карантин. Закрито абсолютно всі магазини, не працює нічого і не можна залишати територію будинку або готелю. Завтра у нас буде шестигодинне вікно, де ми зможемо закупити знову продуктів або, якщо хтось захоче переїхати в інший готель або в інші апартаменти, він може це зробити. На все про все буде рівно шість годин і потім знову повністю все закривають на наступні три дні. Така система карантину тут", - поділився він.

Разом з українським актором про ситуацію на Шрі-Ланці розповів житель Росії Дмитро.

"Ми прилетіли 12 березня, ми вже були тут. Виліт у нас був 11 числа з Петербурга. Відповідно назад ми збиралися повертатися 25 числа, це сьогодні. Судячи з того, що я сиджу тут, наш рейс не склався, і ми нікуди не полетіли ", - зазначив росіянин.

Кляцкін додав, що він повинен був покинути територію Шрі-Ланки ще в понеділок, 23 березня, проте застряг там через скасування рейсів.

Також він поцікавився у Дмитра, чи збирається російський уряд евакуювати своїх громадян, чи закриті кордони та чи скасовані рейси.

"На поточний момент ситуація розділилася на дві частини фактично у зв'язку з тим, що ми летіли сюди компанією Emirates, і повинні були летіти теж компанією Emirates. Для цієї контори все пішло якось шкереберть, тому що, починаючи з 24 числа, вони перестали відправляти будь-які рейси назад. При чому якщо спочатку були якісь перенесення з квітня у зв'язку з тим, що Росія закривала свої кордони для більшості видів авіасполучень, але все-таки залишала можливість для повернення своїх громадян і трансфер на своїй території, то зараз, 25 числа, вони перестали літати, тому що закрилися кордону повністю ОАЕ. Через Дубай нікуди не можна полетіти. Зараз якщо подивитися онлайн-табло Дубая, все закрито, жодного рейсу взагалі в принципі. І є люди, які залишилися сидіти в Дубаї, навіть не як ми зараз, близько моря", - описав ситуацію, що склалася, росіянин.

Після цього український актор уточнив, чи є зв'язок з консульством Росії, і що говорять його представники.

Дмитро відповів, що консульство є, туди звертаються люди, однак поки розмови про евакуацію немає.

"Тому що є ще поки що регулярне сполучення з Аерофлотом. Завдяки Аерофлоту можна звідси полетіти, єдине - за гроші. В рамках нашого вильоту ми повинні відлітати 28 числа, ми купили квитки фактично своїм коштом, довелося купувати в зв'язку з тим, що компанія Emirates не має ніякого відношення до Росії в цілому і навіть не входить ні в який Альянс разом з ними, то довелося купувати квитки самостійно своїм коштом", - пояснив він.

Відповідаючи на питання, скільки коштував квиток, житель Санкт-Петербурга відповів, що він обійшовся їм в 35 тисяч рублів з людини, що за нинішнім курсом становить приблизно 500 доларів.

"В принципі, як і нам запропонував SkyUp за 500 доларів летіти в Україну. Так само ось в Росії. Мені здається, зараз всі компанії будуть робити таку акцію: "Все по 500". Будь-який квиток під час карантину в будь-яку країну по 500", - пожартував Кляцкін.

Він запитав, чи є які-небудь гарантії, що виліт 28 числа відбудеться, на що Дмитро відповів негативно.

"Гарантій ніхто ніяких не дає, ситуація постійно змінюється. Більш того, навіть на це звертає увагу саме посольство, яке знаходиться на Шрі-Ланці", - підкреслив росіянин.

Крім того, він розповів, що у Росії є посольство на території Шрі-Ланки, якого немає ні в України, ні у Білорусі. За його словами, білоруси зверталися в посольство Індії, у них були проблеми з вильотом. Однак їх все ж евакуював уряд.

Дмитро пояснив, що поки громадянам Росії вилітати можна завдяки Аерофлоту, хоч і необхідно платити за це, а після закінчення авіасполучення будуть складені списки російських громадян для евакуації.

На питання Кляцкіна про те, скільки росіян знаходиться на території Шрі-Ланки, Дмитро назвав приблизне число в 500 осіб.

"Дуже складно сказати, тому що багато зимують тут, багато прилетіли сюди самостійно поза пакетних турів. Тому що пакетні тури як такі вже, наскільки мені відомо, до 25 числа повинні були вивезти всіх, абсолютно всіх. Відповідно залишилися тільки ті люди, які прилетіли самостійно за допомогою тих чи інших авіакомпаній", - підкреслив він.

Росіянин повідомив і про людей, у яких немає грошей на квитки, і які просять посольство допомогти їм.

"Такі люди є, вони звертаються в посольство, їх просять чекати розвитку ситуації в поточний момент", - заявив він.

"Якщо людина говорить: "У мене немає грошей". "Чекайте, тут тепло, можна спати на вулиці, є пальми. У нас тут росте папая, можна залізти, поїсти", - іронізував український актор, уявивши діалог між громадянином Росії та чиновником посольства.

Своєю чергою, Дмитро уточнив, що у нього немає інформації про людей, які залишилися на Шрі-Ланці зовсім без грошей.

"Я чесно скажу, я не в курсі того, щоб хтось тут залишився взагалі без грошей, такої інформації ще не проходило, щоб хтось опинився зовсім в положенні без фінансів, без можливості винаймати житло, без їжі, такого поки немає", - додав він.

Крім цього, за інформацією Дмитра, з 1 квітня можуть скасувати рейси Аерофлоту, після чого залишиться тільки евакуація.

"Квитки ми купили, чекаємо розвитку ситуації, зараз, правда, проходить інформація, що з 1 квітня будуть зміни знову ж в польотній сітці Аерофлоту. І можливо, з 1 квітня рейсів більше не буде. Таке теоретично можливо, і якщо це складеться в такому ключі, то 28 березня буде остання можливість полетіти, принаймні на рейсах Аерофлоту, які за гроші. А далі будуть всі варіанти, які вже евакуаційного характеру", - резюмував росіянин.

Як повідомляв APNEWS раніше, актор Юрій Кляцкін розповів, що понад 300 українців застрягли на Шрі-Ланці. На острові оголошено комендантську годину, магазини й аптеки не працюють.

Нагадаємо, раніше українці з німецького Халле показали, що відбувається з магазинами в карантинній Німеччині.

Новини партнерів

У Києві підтвердили три нових випадки захворювання на коронавірус
МОН відтермінує ЗНО і строки вступної кампанії для абітурієнтів