ЄСПЛ прийняв до розгляду скаргу Януковича на українські суди

ЄСПЛ прийняв до розгляду скаргу Януковича на українські суди
Читать на русском

Колишній президент заявляє, що правоохоронці були упереджені щодо нього.

Європейський суд із прав людини розпочав розгляд скарги екс-президента України Віктора Януковича на українське правосуддя. Про це APnews повідомляє з посиланням на офіційні дані суду.

У своїй скарзі президент-утікач заявляє, що суди і правоохоронці в Україні були упереджені стосовно нього. Саму скаргу Янукович подав ще 9 жовтня 2015 року. Своєю чергою, ЄСПЛ комунікував цю скаргу 11 жовтня цього року.

Захищатиме інтереси екс-президента України у цій справі англійський адвокат Том Бізлі. У самому тексті скарги Янукович стверджує, що у 2014-му році на його кортеж вчинили напад невідомі. Зокрема, вони обстріляли авто та спробували їх затримати.

При цьому представники українських правоохоронних структур, за словами Януковича, відмовляються розслідувати цей інцидент. Натомість щодо нього нібито незаконно відкрили вісім кримінальних справ.

Також Янукович вважає, що Україна порушила кілька положень Конвенції з прав людини. Зокрема йдеться про положення, які стосуються тривалості кримінального розслідування.

"Він також скаржиться відповідно до статті 6 параграфа 1 Конвенції на те, що українські суди не є ні незалежними, ні неупередженими, і що судовий розгляд, який досі проводився за його відсутності, не був справедливим", - повідомляють у ЄСПЛ.

Раніше APnews повідомляв, що ЄСПЛ нещодавно завершив розгляд ще однієї справи, пов'язаної з Україною. Йдеться про порушення прав екс-судді Верховного суду Самсіна - тепер йому мають виплатити компенсацію.

Новини партнерів

У Мін'юсті розповіли, хто матиме доступ до реєстру педофілів та чи можна "перевірити сусіда"
У Чернівцях таксист вдарив нетверезого пасажира іржавою викруткою у живіт