ЄС запустив систему відстеження контактів і заражень COVID-19 через телефони

ЄС запустив систему відстеження контактів і заражень COVID-19 через телефони
Читать на русском

Система взаємодіє з іншими мобільними додатками.

Європейський Союз з 19 жовтня запустив систему Gateway ( "Шлюз") для відстеження контактів і ланцюжків зараження коронавірусом. Про це APnews пише з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Зазначається, що система взаємодіє з іншими мобільними додатками.

"Держави-члени запустили свої додатки для добровільного відстеження контактів і попередження, а Європейська комісія їх підтримала, забезпечивши безпечне взаємодія додатків", – пояснив комісар ЄС з єдиного ринку Тьєррі Бретон.

До цього сервісу підключилися схожі національні програми, зокрема Corona-Warn-App в Німеччині, tracker COVID в Ірландії і Immuni в Італії. Всього їх завантажили близько 30 мільйонів чоловік, що складає дві третини завантажень програм в ЄС.

У Єврокомісії запевнили, що крім довільних ключів, згенерованих додатками, ніякі інші дані не будуть оброблятися. Уся інформація у додатку псевдонімізована, зашифрована, зберігається в мінімальному обсязі і тільки до тих пір, поки це необхідно для відстеження інфекції. Сервіс не дозволяє ідентифікувати окремих осіб, відстежувати геолокацію або переміщення пристроїв.

Зазначається, що більшість держав ЄС вирішили запустити додаток для відстеження контактів і попередження COVID-19. В цілому 20 програм, заснованих на децентралізованих системах, можуть взаємодіяти через європейський "Шлюз".

Друга група додатків буде підключена до сервісу на наступному тижні після протокольних тестів, перевірок і випуску оновлень. Йдеться про чеську eRouska, датську Smitte stop, латвійську Apturi COVID і іспанську Radar Covid.

Як повідомляв APnews раніше, кількість хворих на COVID-19 у світі перевищила 40 мільйонів.

Читайте також:

Новини партнерів

Нардеп Качура розкрив деталі "таємного" візиту "Слуг народу" на Донбас
Українець з "Динамо" потрапив у топ-10 найкращих нападників в історії