ЄС хоче скоротити дію COVID-сертифікатів

ЄС хоче скоротити дію COVID-сертифікатів
Читать на русском

Державам-членам ЄС пропонують узгодити свої правила із цими новими правилами

Європейський Союз має намір скоротити термін дії COVID-сертифікатів з 365 до 270 днів.

Відповідне попередження озвучила заступниця міністра охорони здоров'я Марія Карчевич в ході брифінгу 22 грудня, передає APnews.

Так, починаючи з 10 січня ЄС планує ухвалити скорочення терміну дії сертифікату про вакцинацію.

"Наші COVID-сертифікати визнають у 55 країнах світу, що входять до довірчої мережі. План розвитку мережі у 2022 році дозволить з українськими сертифікатами відвідувати щонайменше 80 країн. Водночас з наступного року чекають деякі зміни у європейських країнах. З 10 січня ЄС планує ухвалити скорочення терміну дії COVID-сертифікатів з 365 до 270 днів", - наголосила заступниця голови МОЗ.

Зазначається, що 21 грудня Єврокомісія підтвердила нові правила щодо цифрового COVID-сертифікату у ЄС, які встановлюють обов'язковий період прийняття сертифікатів про вакцинацію у 9 місяців (а саме 270 днів) для подорожей всередині ЄС.

Крім того, державам-членам ЄС пропонують узгодити свої правила із цими новими правилами.

"Щоб забезпечити достатній час для технічного впровадження (нових правил щодо - ред.) періоду прийняття та для кампаній ревакцинації держав-членів, ці нові правила мають застосовуватися з 1 лютого 2022 року", - наголосили у Єврокомісії.

Як раніше писав APnews, Всесвітня організація охорони здоров'я звернулася до людей із проханням переглянути чи скасувати свої плани на відпустку. У ВООЗ наголосили, що це дозволить захистити здоров'я населення на тлі поширення нового штаму "Омікрон".

Новини партнерів

Суд у справі MH17: прокуратура запросила довічні терміни для всіх обвинувачених
"Наркомани" та "дебіли" - нардеп від "Слуги народу" Галушка накинувся на поліцейських, які зупинили його авто. Відео