Єрмак: "Коронавірусного" фонду не існує - це наш комунікаційний промах

Єрмак: "Коронавірусного" фонду не існує - це наш комунікаційний промах
Читать на русском

Він пояснив, що запланований задовго ДО спецфонд сформувався як COVID-фонд

Україна наразі активно бореться з коронавірусом. Ситуація критична, тому одне з головних питань, яке зараз турбує населення, - це чому половину грошей з Фонду боротьби з коронавірусом пустили на дороги. Проте голова Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що ніякого спеціального COVID-фонду не було — така назва виникла помилково.

Про це APnews повідомляє з посиланням на його заяву в інтерв’ю “Бабель”.

Єрмак заявив, що “плани не мінялися”. Створення спецфонду, за його словами, почали обговорювати в середині грудня, а представили офіційно в січні. Та пояснив, що спочатку було фінансування на рівні 85 мільярдів гривень на 4 200 кілометрів державних доріг. Планувалося, що 35 мільярдів буде отримано з коштів, які «Газпром» у вигляді штрафів виплатив «Нафтогазу». Але коли проводили секвестр бюджету, створили спецфонд, який “вдало назвали” COVID-фондом.

“Насправді «Нафтогаз» перерахував 27—28 мільярдів до бюджету України, їх помістили в фонд, звідки нам сумарно видали 35 мільярдів. Я думаю, це наш комунікаційний промах, що спецфонд сформувався як COVID-фонд”, - пояснив голова ОП.

Раніше APnews писав, що таке "коронавірусний" фонд та на що витрачають гроші з цього фонду насправді.

Новини партнерів

В Україні піднімають ціну на газ: скільки заплатять українці
В Росії посилили локдаун: що змінилося