Єрмак і Зеленський зачищають українські ЗМІ від будь-якої критики. Але Google пам'ятає все

Єрмак і Зеленський зачищають українські ЗМІ від будь-якої критики. Але Google пам'ятає все
Читать на русском

Розвідка Великобританії ідентифікувала главу ОПУ Андрія Єрмака як російського агента.

Єрмак і Зеленський зачищають українські ЗМІ від будь-якої критики. Але Google пам'ятає все.

Про це пише політичний оглядач Катерина Селантьева, повідомляє narodna-pravda.ua.

Селантьева звернула увагу на те, що "2 травня на порошенківському сайті "Букви" була опублікована новина про те, що Захід вважає главу офісу Зеленського Андрія Єрмака російським агентом. Однак дана новина була видалена: Очевидно, що така оперативність може бути пов'язана з дзвінком з Банкової. Адже в Україні всі знають: якщо ти критикуєш Єрмака і Зеленського - то ти під ударом. Запитайте у журналістів закритих телеканалів - вони знають, про що я говорю.

Єрмак і Зеленський зачищають українські ЗМІ від будь-якої критики. Але Google пам'ятає все

Отже, даний матеріал вийшов із заголовком: Розвідка Британії ідентифікувала главу Офісу президента Андрія Єрмака як російського агента, - колишня топ-працівниця посольства США. І хоча з сайту Букви даний матеріал видалений, він ще є в архіві Google і доступний за посиланням.

Варто відзначити, що Єрмаку цієї весни «загрожує» ще чимало викривальних статей в ЗМІ. Наприклад, вчора анонсували час виходу відео розслідування Bellingcat у справі про «вагнеровців». Презентація фільму намічена на осінь. Але текстова версія з'явиться до червня, тобто в найближчий місяць.

Нагадаю, що в серпні 2020 року Білорусь передала Росії 32 бойовиків ПВК "Вагнера", затриманих 29 липня. Президент України Володимир Зеленський назвав видачу "вагнерівців" несправедливим рішенням, наслідки якого будуть катастрофічними.

Згодом з'явилася інформація, що операцію із затримання найманців російської ПВК "Вагнера", що воювали на Донбасі, готували спецслужби України, проте дані про неї злив "кріт" з оточення президента Володимира Зеленського. За даними ряду ЗМІ, це був глава Офісу президента Андрій Єрмак.

Чи так це, дізнаємося з розслідування Bellingcat найближчим часом.

А тепер, обіцяний повний текст віддаленої новини, щоб в Офісі президента знали, що цензурувати інтернет - це не відосики знімати», - зазначає Селантьева.

Розвідка Великобританії ідентифікувала главу ОПУ Андрія Єрмака як російського агента, - колишня топ-працівниця посольства США

Голова Офісу Зеленського Андрій Єрмак був ідентифікований розвідувальною службою Великобританії Мі-6 як російський агент, про що вона нібито повідомила Зеленському в жовтні 2020 року.

Про це пише в своїй статті для журналу Foreign Policy Сурія Еванс-Прітчард Джаянті - американська експертка з міжнародної енергетичної політики, яка спеціалізується на Східній Європі. Вона працювала в дипломатичному корпусі США з 2012 по 2020 рік, останнім часом - як глава відділу енергетики посольства США в Києві (з 2018 по 2020 рік).

"Нафтогаз" - друга за величиною і, можливо, найважливіша компанія України. 28 квітня Кабінет міністрів України без попередження звільнив генерального директора "Нафтогазу" Андрія Коболєва. Номінальною причиною стало оголошення напередодні про збитки "Нафтогазу" в розмірі 685 млн дол. В 2020 році, коли постраждали всі нафтові компанії.

Однак є багато припущень про те, якими були справжні мотиви, особливо з урахуванням того, що Коболєв був замінений виконуючим обов'язки міністра енергетики Юрієм Вітренко, який раніше був другим номером у "Нафтогазі". Вітренко був звільнений з "Нафтогазу" в травні 2020 року, після того як у вересні 2018 розв'язав щось на кшталт громадянської війни після сварки з Коболєвим. Його звільнили після багатьох років роботи в "Нафтогазі" і не дивлячись на помітний успіх в Стокгольмському арбітражі проти російського "Газпрому".

Зі свого боку Коболєв в якості генерального директора перетворив "Нафтогаз" зі збиткової компанії в 2015 році в ту, що дає до 20% щорічного бюджету України. І тодішній прем'єр Володимир Гройсман теж намагався звільнити Коболєва.

У своєму очевидному прагненні звільнити Коболєва Гройсман в односторонньому порядку переписав корпоративний статут "Нафтогазу" в 2019 році, щоб позбавити міжнародну незалежну наглядову раду компанії - на користь уряду - одноосібної влади по найму і звільнення вищого керівництва.

Постійне втручання уряду, відкат корпоративного управління і політичні баталії в кінцевому підсумку призвели до відставки з наглядової ради "Нафтогазу" колишнього посланника президента США і заступника помічника держсекретаря Амоса Хохштейна. У жовтні 2020 Хохштейн написав у відкритому листі, що йде у відставку через відмову уряду України дозволити компанії працювати без перешкод.

І ось український уряд зробив це знову. Щоб звільнити Коболєва, Кабінет міністрів був змушений згорнути юридичні вузли, призупинивши діяльність наглядової ради компанії на 48 годин. Після припинення Кабмін звільнив Коболєва, не сказавши йому про це.

"Неясно, чого уряд сподівався досягти, але абсолютно очевидно, що єдиним бенефіціаром є Росія. Росія довгий час використовувала "ненадійність України" як пропагандистський аргумент, прагнучи маргіналізувати меншу країну. Російські офіційні особи неодноразово заявляли, що Україна не є надійним партнером з транзиту газу. Свідченням цього був поки неповний поділ "Нафтогазу", процес, який повинен демонополізувати газову монополію відповідно до законодавства Європейського Союзу шляхом виділення функцій транзиту газу в нову організацію 1 січня 2020 р Росія використовувала недотримання цього закону, щоб стверджувати, що Україна є ненадійним партнером, як привід для відмови від підписання контракту за кілька годин до закінчення попереднього транзитного контракту", - пише Сурія Еванс-Прітчард Джаянті.

А ще Росія використовує свої скарги на нестабільність і ненадійність України для обгрунтування свого проекту "Північний потік - 2" з Німеччиною. Відзначається, що Німеччина не може покладатися на український газ, тому їй потрібен новий газопровід, щоб в обхід України доставляти газ безпосередньо з Росії. Неважливо, що Україна стикається з перебоями в поставках лише тоді, коли Росія припиняє транзит газу через Україну в якості політичного тиску.

Все ж Україна не може дозволити собі посилити позиції Росії щодо будівництва "Північного потоку - 2".

Більшість політиків в Україні вважають, що ключовим джерелом інформації для президента Зеленського є його глава адміністрації Андрій Єрмак.

Як стало відомо з преси в кінці 2020 року, Єрмак був ідентифікований розвідувальною службою Великобританії Мі-6 як російський агент, про що вона нібито повідомила Зеленському в жовтні 2020 року.

Припускаючи, що Єрмак брав участь у призупиненні діяльності наглядової ради "Нафтогазу" і звільненні Коболєва - цілком розумне припущення, що цей крок йде на користь Росії.

Рубрика "Погляди» не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

Під Маріуполем хлопець підірвався на вибухівці, саджаючи картоплю
Морили голодом у бараках: під Дніпром судитимуть банду "рабовласників" за експлуатацію людей