Єрмак: Фокін повинен покинути ТКГ

Єрмак: Фокін повинен покинути ТКГ
Читать на русском

Голова ОП заявив, що це його особиста позиція

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Вітольд Фокін має піти зі складу Тристоронньої контактної групи. Таку заяву Єрмак зробив після слів Фокіна про те, що він не бачить, що на Донбасі триває війна між Україною та Росією.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву керівника ОП.

“Так, у нас триває війна, в якій Росія - сторона конфлікту, а не спостерігач. І саме через це, а також через анексію Криму Захід застосував проти Росії санкції.Ми наполягаємо на повній деокупації і поверненні усіх наших територій, що тільки і може означати відновлення справжнього миру", - відповів на заяви Фокіна Єрмак.

Далі підкреслив, що не вважає Фокіна винним, але зазначив, що "слова його це не виправдовує".

А хто в 2014 році не став захищати Крим від захоплення? Пан Фокін? Ні, не Фокін. Ви знаєте прізвища. Але чомусь звертаєте більшу увагу на слова, в тому числі й цих людей, ніж на плоди тих справ, які були зроблені. І найголовніше. Все це не виправдовує сьогоднішні слова пана Фокіна. Моя особиста позиція - пан Фокін має піти з ТКГ”, - наголосив Єрмак.

Водночас відмітив, що Тристороння контактна група не ухвалює жодних рішень, а є “логістичним майданчиком” для узгодження деталей та домовленостей, які досягаються лідерами "Нормандського формату". Усі принципові рішення ухвалюються тільки Президентом, Парламентом України та Урядом.

Реакція на слова Фокіна з'явилась і на офіційному сайті Офісу Президента. Наголосили, що заявам Вітольда Фокіна, які категорично розходяться з офіційними позиціями держави, вже надана належна оцінка.

"Кожен, хто представляє державу, повинен завжди пам'ятати, що не можна плутати офіційне з особистим. Якщо є розходження в позиціях, а власне бачення, яким би воно не було, відрізняється від державного, потрібно обирати державне доти, доки представляєш державу", - заявили у ОП.

Проте якихось радикальних заяв щодо подальших дій у Офісі Президента не надали.

Нагадаємо, на слова Фокіна відреагував також і міністр МВС Арсен Аваков. Він назвав Фокіна мерзотником і махровим ідіотом.

Раніше APnews писав, що внучка Фокіна розповіла, що це вона познайомила дідуся з Єрмаком і запропонувала його кандидатуру в ТКГ.

Єрмак: Фокін повинен покинути ТКГ
Антирекорд: в Україні вперше зафіксували понад 4 000 випадків COVID-19 за добу
ЦВК дозволила міському голові Умані брати участь в місцевих виборах

Новини партнерів