Епідемія коронавіруса 25000 років тому допоможе вченим винайти вакцину від COVID-19 - дослідження

Епідемія коронавіруса 25000 років тому допоможе вченим винайти вакцину від COVID-19 - дослідження
Читать на русском

Дослідники США та Австралії визначили, що вірус переходить з покоління в покоління серед населення Східної Азії

Вчені виявили набір з 42 генів, які допоможуть розробити й адаптувати вакцину під сучасний Covid-19, також вони допоможуть запобігти майбутнім пандемії.

Група з 42 генів була змінена після контакту з давньою формою коронавіруса близько 900 поколінь назад, повідомляє APnews з посиланням на видання The Telegraph.

Вчені вивчили геноми 26 груп населений з 5 регіонів Східної Азії, інформацію про яких надав проєкт тисячу Genomes Project - найбільший загальнодоступний каталог геномних даних людини.

"Сучасні людські геноми містять інформацію про еволюцію людини за кілька десятків тисяч років, яка може допомогти ідентифікувати патогени та захистити майбутнє. Дослідження патогенів минулих тисячоліть дадуть нам певну базу для запобігання майбутніх пандемій, а головне - пошук вакцини від вірусу 2020 року ", - розповіли вчені.

Наукове дослідження допомогло знайти відповідь на один з поширених запитань - чому інфіковані по-різному реагують на хворобу.

Люди мають різні ДНК, відповідно і різні геноми, які визначають ступінь тяжкості симптомів і самої хвороби. Шлях до розробки нових вакцин залежить від вчених, які зараз вивчають відмінності в ДНК хворих. Ці дані в майбутньому допоможуть зупинити пандемію Covid-19 і позбавити весь світ від її наслідків.

"Розуміння впливу генів на організм дає нам можливість розвиватися в пошуку вакцини, шукати обхідні шляхи для лікування інфікованих - це хороша новина. Однак існує друга сторона медалі - на пошук вакцини можуть піти роки експериментів ", - Джеффрі Барретт, вчений програми геномного спостереження за Covid-19 Інституту Wellcome Sanger.

Дослідження Королівського коледжу Лондона показали, що ступінь зараженості на 50% залежить від ваших генетичної схильності, включаючи такі симптоми як біла гарячка, температура, втома, задишка, діарея, втрата смаку і запаху.

Як повідомляв APnews раніше, дослідження вчених США довели, що безсимптомні носії частіше нехтують правилами під час пандемії, тим самим заражають вірусом оточуючих.

Новини партнерів

Україна вийшла з чергового договору СНД
Пенсійний колапс. В Україні мільйони людей похилого віку можуть залишитися без виплат через реформу