Епідеміолог розповів, чому вакцину Coronavac досі не визнали в ЄС

Епідеміолог розповів, чому вакцину Coronavac досі не визнали в ЄС
Ексклюзив
Сергій Кравченко
Блог
Блог
Сергій Кравченко
Глава Національної медичної палати України і директор Інституту соціальної епідеміології
Читать на русском

Причина не тільки в несумлінній конкуренції, а й у фактичній відсутності заявника

Вакцина Coronavac від китайського виробника Sinovac Biotech Ltd - хороша вакцина, як і інші, які схвалені в Україні. Вона довела свою безпечність, імуногенну і епідеміологічну ефективність, при цьому в Європі її досі не визнали. І на це є кілька причин.

Перша і основна - відсутність заявника. Так, на сьогоднішній день, як не дивно, досі не з'явився офіційний заявник, який зацікавлений в тому, щоб цю вакцину зареєструвати в ЄС або в країнах Європейського Союзу з подальшою реалізацією, і звернувся б з відповідним зверненням.

Хоча не можна виключати і несумлінну конкуренцію, так як західний світ зацікавлений у захисті своїх виробників. З іншого боку, Coronavac схвалила ВООЗ, її активно використовують в Азії, на Близькому Сході і так далі.

Варто відзначити і те, що в КНР дуже жорстка регуляторна політика по відношенню до лікарських засобів, і за підробку ліків там "розстріл". І якщо врахувати всі переваги вакцини Coronavac, у неї є всі шанси бути визнаною в ЄС.

Зауважимо, що через те, що вакцину Coronavac не визнали в ЄС, українці, нею щеплені, фактично не можуть туди поїхати. І хоча деякі країни ЄС все ж пропускають щеплених китайським препаратом, на сьогоднішній день лише це окремі випадки.

Рубрика данного матеріалу не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

Захоплення моряків у Керченській протоці: Україна в суді Гааги збирається розбити "нікчемні" аргументи РФ
МВФ спрогнозував курс гривні до долару на п'ять років вперед