Епідеміолог розповіла, наскільки небезпечно зараз відкривати метро

Епідеміолог розповіла, наскільки небезпечно зараз відкривати метро
Ексклюзив
Читать на русском

На думку епідеміолога Ірини Колесникової, все залежить від того, для кого відкриють підземку - для всіх, чи тільки для тих, у кого є перепустки

Днями мер столиці Віталій Кличко звернувся до уряду із проханням відкрити метро з 25 травня. На що у Мінінфрастуктури відреагували неоднозначно, і заявили, що не хочуть поспішати з цим. APnews вирішив запитати у профільного спеціаліста, наскільки відкриття метро у такі терміни може вплинути на ситуацію з пандемією.

Завідуюча кафедрою епідеміології в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця, епідеміолог Ірина Колесникова сказала, що все залежить, звичайно, від контролю за населенням.

“Якщо будуть відкривати метро тільки для тих, хто користується спецпропусками у громадський транспорт, то, в принципі, це ніякої загрози не несе. Бо ці люди вже розуміють, як себе поводити і звикли до правил санітарії, користуються засобами захисту, дезінфекторами, дотримуються дистанції і так далі”, - повідомила експерт.

Але наголосила, що якщо метро відкриється для всіх, то тут необхідно буде контролювати людей, і є ризик поширення хвороби.

“Треба буде врегулювати питання дотримання соціальної дистанції, використання засобів індивідуального захисту пасажирами. Інакше - це ризик, адже приміщення закрите. Виходячи з довжини вагону і метражу, щоб розсадити всіх на відстані 1,5 метри, це, мабуть, людей 10 зможе сісти у вагон. Треба буде збільшувати кількість робітників метрополітену на пероні, які б відстежували, скільки людей заходить у вагон”, - сказала епідеміолог.

Раніше APnews повідомляв, як не заразитися COVID-19 в нових умовах ослаблення карантину.

Читайте також:

Новини партнерів

Доки в українських тюрмах нема спалахів коронавірусу, випускати ув'язнених передчасно - юрист
Дерматит, рани та свербіж: чим обернеться тривале використання засобів захисту та як цього уникнути