Епідеміолог пояснила, хто з хворих COVID-19 найбільш небезпечний для оточуючих

Епідеміолог пояснила, хто з хворих COVID-19 найбільш небезпечний для оточуючих
Ексклюзив
Читать на русском

Люди, які не мають ознак хвороби, але при цьому тест показав позитивний результат, переносять менше вірусу.

Діти, які безсимптомно хворіють на коронавірус, насправді переносять менше вірусу, ніж ті, хто мать явну симптоматику. Однак, цей факт не означає, що безсимптомні хворі є менш загрозливими носіями.

Про це в коментарі редакції APnews заявила епідеміолог Катерина Сояк.

Лікарка пояснила, що діти, які не мають ознак хвороби, переносять менше вірусу тому, що вони не виділяють біологічні речовини, наприклад, під час кашлю.

"Коли у людини немає клінічних симптомів, то, за загальноприйнятими підходами інфекційного процесу, вона менше виділяє вірусу в зовнішнє середовище. Коли у дитини є різні респіраторні симптоми - такі як кашель, нежить, то, відповідно, вона може частіше і більш масштабно поширювати вірус, тому що у неї є і виділення біологічних речовин, і вона активніше чхає і кашляє, що сприяє формуванню інфекційного аерозолю", - зазначила епідеміолог.

Єдина відмінність між безсимптомтими хворими і тими, хто мають симптоматику – це дистанція при якій є більша ймовірність захворіти.

"Потрібно сказати, що це не означає, що потрібно абсолютно нівелювати внесок таких інфекційних носіїв. Я вважаю, що діти, які хворіють на коронавірус безсимптомно, теж передають вірус. Єдине, що - потрібен більш тісний контакт, щоб здорова людина підхопила цю хворобу. При цьому, не виключено, що незабаром ми отримаємо більш нові дані і зможемо це спростувати", - наголосила Катерина Сояк.

На питання, чи є при безсимптомному перебігу хвороби хоч якісь "дзвіночки", які можуть сповістити людину про необхідність зробити тест на коронавірус, епідеміолог відповіла:

"На жаль, немає. Хвороба і вважається безсимптомною, тому що ми нічого не відчуваємо, але вірус при цьому можемо носити в своєму організмі і з якоюсь динамікою виділяти. Я думаю, що виявити таких людей можливо тільки при обстеженні контактних. Якщо якісно підходити до збору даних контактних людей, то можна виявити безсимптомних носіїв, які контактували з хворим. Варто відзначити, що це стосується як дітей, так і дорослих".

Варто зазначити, що американські та канадські науковці опублікували результати дослідження, яке показало, що у дітей без ознак хвороби, але з позитивним результатом тесту на COVID-19, може бути нижчий рівень вірусу, аніж в інфікованих дітей з симптомами. Вчені вважають, що відповідні результати можуть бути наслідком того, що тестування дітей проводилося на пізніх стадіях хвороби, коли вірусне навантаження знизилось.

"Ці результати дають хоч якусь впевненість у безпечності безсимптомних інфікованих дітей, які відвідують школу", – зауважив автор дослідження, епідеміолог Ларрі Коциолек із Північно-Західного університету в Іллінойсі.

Як повідомляв APnews, епідеміолог заявила, що всі українці перехворіють COVID-19, тому що вони не педантичні.

Новини партнерів

Боротьба за 208 округ: політичну долю Ляшко може вирішити один голос
Кабмін відкриє можливість спілкуватися онлайн з міністрами та іншими високопосадовцями