Епідеміолог пояснила, чому люди повторно хворіють COVID-19

Епідеміолог пояснила, чому люди повторно хворіють COVID-19
Читать на русском

Повторне захворювання COVID-19 може статися через зміну генотипів вірусів

Повторні захворювання COVID-19 найчастіше викликаються зміною генотипу вірусу і особливістю імунної системи людини. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву епідеміолога, завідуючої епідеміологічним відділенням Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Наталії Виноград.

За її словами, спочатку пандемії вчені вважали колективний імунітет захистом від вірусу, але потім стали виявляти повторні випадки зараження. При цьому вона вказала, що часто до рецидивів призводить так званий "довгий ковід" або "постковідний синдром".

Професор вказала, що повторне захворювання COVID-19 може статися через зміну генотипів вірусів і особливостей імунної системи людини, який знаходиться в зоні ризику зараження.

"Особливо це стосується лікарів, тому що дистанцію дотримуватися неможливо, а це одна з головних запобіжних заходів", - уточнила професор.

Як раніше повідомляв APnews, в Україні вперше з початку пандемії за добу коронавірус виявили у 20 341 людини. При цьому 396 осіб померли, ще понад 9000 пацієнтів одужали.

Новини партнерів

Офіційні результати виборів на 87 окрузі оголосять після судів, - ЦВК
Шанс на реванш за київський фінал: прогноз на матч 1/4 ЛЧ "Реал" - "Ліверпуль"