Енергетика, торгівля, транспорт: ЄС оголосив п'ятий пакет санкцій проти РФ

Енергетика, торгівля, транспорт: ЄС оголосив п'ятий пакет санкцій проти РФ
Читать на русском

Санкції остаточно ще має затвердити Рада ЄС.

Європейський Союз повідомив про п'ятий пакет санкцій проти Росії як відповідь на військові злочини російських військ в Україні.

Про це повідомила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн на пресконференції у вівторок, 5 квітня, пише APnews.

Вона зазначила, що ЄС готує додаткові санкції, зокрема щодо імпорту нафти, а також індивідуальні санкції проти РФ. Санкції ще належить затвердити Раду ЄС.

"Зараз вже понад 40 країн застосували подібні санкції. Займати чітку позицію дуже важливо не тільки для нас у Європі, а й для інших країн світу – позицію проти війни Путіна, проти вбивств цивільного населення, проти порушення фундаментальних принципів світового порядку", – наголосила фон дер Ляйєн.

За словами заступника голови Єврокомісії Валдіса Домбровскіса, новий пакет санкцій Євросоюзу щодо Росії передбачає заходи у сферах енергетики, торгівлі, транспорту, а також персональні санкції.

"П'ятий пакет санкцій торкнеться не тільки енергетики, це широкий пакет санкцій, який охоплює різні області, а також включає більше персональних санкцій, торгові санкції, санкції щодо транспортного сектора", - заявив Домбровскіс на пресконференції за підсумками засідання Ради з економічних та фінансових питань.

Що входить до п'ятого пакету санкцій:

- заборона імпорту вугілля (за оцінкою Єврокомісії, Росія втратить 4 млрд євро на рік);

- заборона імпорту з Росії інших товарів, таких як цемент, морепродукти, спиртні напої (Росія має втратити ще 5,5 млрд євро);

- заборона на експорт напівпровідників, машин та транспортного обладнання – на 10 млрд євро;

- заборона російським компаніям брати участь у держзакупівлях у ЄС. Також під заборону потрапила будь-яка фінансова підтримка російських держорганів;

- повна заборона операцій з чотирма "ключовими російськими банками";

- заборона заходу в європейські порти російським та білоруським судам;

- заборона працювати російських і білоруських транспортних компаній у Європі.

Раніше APnews також повідомляв, Байден назвав Путіна військовим злочинцем та анонсував нові санкції проти РФ.

Новини партнерів

Зеленський розкритикував Радбез ООН: безпеки немає
Питання з евакуацією тварин з Харківського зоопарку Фельдмана вирішено