Експорт цукру з України скоротився більш ніж вдвічі

Експорт цукру з України скоротився більш ніж вдвічі
Читать на русском

За чотири місяці кінця 2019 року на зовнішні ринки поставлено 21,8 тис. т цукру. Це майже в 10 разів менше ніж за аналогічний період минулого року.

Експорт цукру Україною у минулому році скоротився більш ніж вдвічі - до 236,8 тис. т. Про це повідомили у пресслужбі НАЦУ "Укрцукор".

"У 2019 році українські виробники поставили на зовнішні ринки 236,8 тис. т цукру, що більш ніж в два рази менше ніж попереднього року – 584,9 тис. т", - повідомили в асоціації.

Як вказано, за грудень експортовано 6,9 тис. т цукру.

Заступник голови правління "Укрцукру" Руслана Яненко з цього приводу вказала, що "експорт повністю просів: коли раніше експортний показник місяця досягав 40-60 тис. т, то цьогоріч останніх пів року в середньому експортували близько 5 тис. т цукру в місяць". "У першу чергу це пов’язано зі світовим профіцитом, який "давив" на ринок і ціни. Окрім того, ми поступово втрачали ринки Африки та Азії, які колись займали лідируючі позиції по імпорту українського цукру, через наростаючу конкуренцію з боку Росії та ЄС", - пояснила вона.

За словами експерта, наступного року істотних змін в експортній перспективі не відбудеться, оскільки несприятливі світові ціни продовжать тенденцію до зменшення сировини та скорочення виробництва цукру, а конкуренція на ринках, які завжди були найбільш прибутковими для українських виробників, посилиться.

Коментарі

Ситуація на Донбасі: 9 обстрілів з боку бойовиків, є загиблий
Стало відомо, чию кандидатуру вніс Путін на посаду прем'єр-міністра

Новини партнерів