Експерти Microsoft дослідили кібератаку на держсайти в Україні: що знайшли

Експерти Microsoft дослідили кібератаку на держсайти в Україні: що знайшли
Читать на русском

Експерти зазначили, що під удар потрапили також сайти некомерційних організацій та організацій, які займаються інформаційними технологіями.

Хакери під час масової атаки на державні сайти в Україні використовували шкідливе програмне забезпечення. ПЗ, яке використовували, призначене для виведення окремих пристроїв з ладу.

Про це повідомляє APnews із посиланням на центр аналізу загроз корпорації Microsoft.

"MSTIC виявив докази деструктивної операції шкідливого програмного забезпечення, націленої на кілька організацій в Україні. Це шкідливе програмне забезпечення вперше з'явилося на комп'ютерах-жертвах в Україні 13 січня 2022 року", - йдеться в повідомленні.

При цьому в Microsoft вказали, що знають "про геополітичні події, що відбуваються в Україні та навколишньому регіоні".

"Поки наше розслідування триває, MSTIC не виявив будь-яких помітних зв'язків між цією активністю, що відстежується як DEV-0586, та іншими відомими групами активності. MSTIC оцінює, що шкідливе ПЗ, яке виглядає як програма-вимагач і не має механізму відновлення з метою отримання викупу призначено для руйнування та виведення цільових пристроїв з ладу, а не для отримання викупу", - розповіли кіберексперти.

Повідомляється, що шкідливі програми виявили "на десятках постраждалих систем, і це число може збільшитись у міру продовження розслідування".

Як раніше повідомляв APnews, заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Демедюк заявив, що причетними до масштабної кібератаки на урядові сайти можуть бути хакери з Білорусі.

Новини партнерів

В Україні "українізація" дійшла до друкованих ЗМІ: кого торкнеться
"Відс*сати по-дружньому": у Запоріжжі викладач домагається до студентів. Відео