Експерт: Якщо карантин затягнеться, ціни на квартири можуть обвалитись на 50%

Експерт: Якщо карантин затягнеться, ціни на квартири можуть обвалитись на 50%
Ексклюзив
Читать на русском

За словами експерта Івана Кудояра, не можна судити про ринок нерухомості, як про тенденцію.

Ціни на ринку нерухомості можуть впасти до 50%, якщо карантин в Україні в цілому буде тривати три-чотири місяці. Таким чином, ймовірно, повториться сценарій 2008 року.

Про це в ексклюзивному коментарі APnews повідомив юрист і експерт з ринку нерухомості Іван Кудояр.

За його словами, наразі суттєвого зниження цін на ринку нерухомості не спостерігається у зв’язку з тим, що минув лише місяць з початку введення карантину. Проте, як зазначив експерт, є поодинокі випадки, коли власник укладає угоду і продає квартиру або дім за зниженою ціною, в силу обставин.

"Ринок нерухомості трохи змінився. Зараз досить великим попитом користуються будинки, які знаходяться за містом. При цьому, їх складно зняти, тому що пропозиція маленька, а попит великий. Багато будинків, у зв'язку з цим, зросли в ціні.

Що стосується квартир, то про ринок судити рано, тому що ринок нерухомості інертний і дуже ємний, він реагує десь через три місяці. Завжди так було - в 2008, 2014 роках.

Зараз, якщо угоди і відбуваються, то або за старими цінами, докарантинними, або це точкові операції, коли власник намагається хоч щось заробити і готовий скинути 15 - 20%. При цьому не можна судити про ринок нерухомості, як про тенденцію.

Насправді, ми побачимо зміни цін на ринку нерухомості десь до червня. Ймовірно, в меншу сторону", - зазначив Кудояр.

Він також додав, що ціни на квартири залежатимуть виключно від того, як довго триватиме карантин.

"Якщо карантин закінчиться зараз, наприклад, через тиждень, то нічого страшного не станеться. Ціна може впасти лише на 5 - 10%, але це не суттєво. А ось якщо карантин триватиме 3-4 місяці, до осені ми побачимо більш складну ситуацію - ціни на нерухомість можуть впасти і до 50%.

Може бути, як в 2008 році - тоді елітна нерухомість подешевшала десь на 50 - 60%, а економ клас - на 40%. Такий сценарій можливий і зараз, але все залежить від тривалості карантину в Україні", - наголосив експерт з нерухомості.

Раніше APnews повідомляв, чи можна вимагати знизити ціну за оренду квартири в умовах карантину в Україні та як це зробити по закону.

Новини партнерів

В "Слузі народу" розкрили дату позачергового засідання Ради
У Києві чоловік розбещував неповнолітніх дівчаток: слідчі встановили понад 40 випадків його злочину