Експерт: Виробництво української вакцини - це готова «формула успіху», яку запропонував Медведчук

Експерт: Виробництво української вакцини - це готова «формула успіху», яку запропонував Медведчук
Читать на русском

Броницька аргументувала, що в України теж є шанс стати виробником вакцини від коронавіруса, але влада натомість закупила препарат Covishield, який у всьому світі роздають безкоштовно.

Найбагатша людина Китаю - це виробник вакцини від коронавірусу. Але українська влада на чолі з Володимиром Зеленським не дає Україні реалізувати свою «формулу успіху» і стати виробником вакцини. Про це у своїй колонці для видання «Капітал» написала політичний експерт Олена Броницька, передає for-ua.

«А ви в курсі, що наш улюблений «Алі-баба» Джек Ма - більше не найбагатша людина Китаю? Розповідаю, як же так вийшло. Сьогодні найбагатший китаєць №1 - це Чжун Шаньшань, його стан оцінюється в 84,7 мільярда доларів США. Найголовніше, що крім виробництва бутильованої води Nongfu Spring Company Limited, Чжун володіє найбільшим виробником... вакцини і тестів на COVID-19», - уточнила автор.

«Саме різкий стрибок вартості акцій на біржі і перетворив китайського виробника вакцин в найбагатшу людину Китаю. А інвестори «голосують доларом», вкладаючи гроші в акції, тому що вважають виробництво вакцин дуже перспективним напрямком в умовах пандемії COVID-19», - пояснила експерт.

Разом з тим Броницька аргументувала, що в України теж є шанс стати виробником вакцини від коронавіруса, але влада натомість закупила препарат Covishield, який у всьому світі роздають безкоштовно.

«А що ж Україна? Поставки індійської вакцини Covishield на ділі показали, що наша країна - це всього лише ринок збуту для продукції інших держав. Причому ринок збуту для продукції «третьої свіжості» і сумнівної якості. Covishield роздають безкоштовно, чому ж Україна втридорога купила цю третьосортну вакцину?» - обурилася автор.

«Але найприкріше, що в України є шанс зайняти більш вагоме місце на карті світу. Ми могли б налагодити самостійний випуск української вакцини на харківському заводі «Біолік», - зазначила експерт.

Броницька нагадала, що такий політик як Віктор Медведчук запропонував фактично готову формулу успіху для України, домовившись про можливості виробляти вакцину «Супутник V» в Харкові на заводі «Біолік», але проти цього виступила влада на чолі із Зеленським.

«Все необхідне для цього є - опозиційний політик Віктор Медведчук ще в грудні 2020-го домовився на рівні російського президента Володимира Путіна, щоб розробник - центр імені Гамалії - передав Україні ліцензію, технологію виробництва і сировину для запуску виробництва на харківському «Біолік». Фактично готова «формула успіху». Але головним противником того, щоб Україна запустила своє виробництво вакцини від COVID-19 виступила ... українська влада на чолі з Володимиром Зеленським», - констатувала експерт.

За словами Броницької, телеканали, які незаконно заборонив Зеленський, не тільки транслювали позицію Медведчука, а й відверто розповідали, що українська влада провалила вакцинацію.

«І в цьому світлі, звичайно ж, для влади саме зараз дуже вигідно змусити замовкнути телеканали «112 Україна», NewsOne і ZIK, які активно транслювали і позицію того ж Медведчука, і відверто говорили, що Зеленський і компанія провалили вакцинацію і вкрали в України шанс стати гравцем на ринку вакцин», - пояснила експерт.

«І поки в Китаї найбагатшою людиною країни стає виробник вакцини і тестів, Зеленський і компанія прирікають Україну на статус країни третього світу нарівні з зубожілими державами Африки», - резюмувала політичний експерт Олена Броницька.

Рубрика "Погляди» не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

Сьогодні в Україні завершиться реєстрація на ЗНО
Команда Формули-1 потрапила в скандал з прапором Росії на боліді