Експерт розповів, скільки потрібно пенсіонеру для виживання в Україні

Експерт розповів, скільки потрібно пенсіонеру для виживання в Україні
Ексклюзив
Читать на русском

Скільки потрібно літній людині для життя? Це складне, але нагальне питання. Спробуємо ж дати на нього відповідь.

В Україні вже далеко не перший рік існує проблема пенсійного забезпечення. Попри всі зусилля уряду, мало хто з літніх людей може назвати своє забезпечення гідним для життя. У зв'язку з цим виникає банальне, але нагальне питання: скільки потрібно пенсіонеру для виживання в Україні? Щоб відповісти на нього, редакція APnews звернулася за коментарем до експерта з пенсійних систем Олександра Ткача.

Коментуючи потреби пенсіонерів, фахівець заявив, що "терпимим" доходом для літніх людей є 10-12 тис грн.

"Людині потрібно більше, ніж йому насправді треба, і трошки менше того, чого він хоче. Сьогодні всі розрахунки показують, і цього ніхто не приховує, що реальний прожитковий мінімум повинен бути як мінімум у два рази вище, ніж той, який є. Сьогоднішній мінімум - це 4000 грн. Це найбільша скромність для пенсіонера одинака ... Ось ця ось мінімальна зарплата, яку у наступному році швидше за всього ніхто підвищувати не буде, тому що нема за що! 6 тис гривень. Ці 6 тисяч гривень треба помножити на 2. Дві мінімальні зарплати офіційних - це і є те, що потрібно людині», - розповів експерт.

У зв'язку з цим виникає інше питання: чи "загрожує" українцям значне підвищення пенсій? Експерт дав негативну відповідь на це запитання.

Раніше APnews повідомляв, "перспектив немає, будуть сущі копійки": експерт розкрив долю пенсіонерів у 2021 році.

Новини партнерів

Якщо локдаун буде таким, як карантин у березні - сенсу від нього мало - епідеміолог
У парламенті Тайваню прем'єр-міністра закидали свинячими кишками