Турецька багатоходівка. Чому Ердоган і Путін почали гарячу стадію війни в Сирії

Турецька багатоходівка. Чому Ердоган і Путін почали гарячу стадію війни в Сирії
Читать на русском

Експерт-міжнародник Володимир Воля прокоментував ситуацію з наступом армії Асада на підконтрольні Туреччині території у Сирії

Ердоган ніхто. З ним не рахуються в цій грі. Форсований наступ (армії Асада за підтримки російської армії) однозначно публічна демонстрація ставлення до президента. Таку думку в інтерв'ю APnews виразив експерт-міжнародник Володимир Воля.

За словами експерта, форсування останніх подій у Сирії спричинила політика Президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.

"Ердоган веде політику досить цинічну, головний принцип якої: у Туреччини немає ні друзів, ні ворогів. Якщо підвертається зручна можливість і для цього складаються обставини - значить її потрібно реалізувати" - розповідає Володимир Воля.

Погіршення Турецько-Російських відносин

Турецько-російські відносини ускладнились ще у 2015 році, коли фронтовий бомбардувальник Су-24М ВПС Російської Федерації, який входив в російську авіаційну групу в Сирії, був збитий ракетою «повітря-повітря», випущеної винищувачем F-16C ВПС Туреччини в районі сирійсько-турецького кордону на висоті близько 6000 метрів, і впав на території сирійської провінції Латакія в районі Байирбуджак.

"Якщо подивитися на ситуацію зі збитим літаком, то вийде що Ердоган тоді опинився у складній ситуації, йому потрібно було викручуватись. Тоді заради того щоб не отримати Російські санкції й відновити торгівлю між країнами - він вибачився. І далі продовжив поводитися як партнер Росії", - каже експерт.

Стратегічна комбінація Ердогана

"Насправді, Ердоган виконував свою улюблену стратегічну комбінацію "зв'язування" для того щоб мати можливість потім на них тиснути", - каже експерт.

На його думку, одним з прикладів використання Ердоганом комбінації "зв'язування" - згода на будівництво атомної станції "Турецького потоку".

"Коли Ердоган погодився на будівництво атомної станції "Турецького потоку", коли він закупив всі ці російські комплекси, це був не стільки демарш проти США, скільки навмисне "зв'язування" керівництва Росії на випадок непередбачених обставин", - розповідає Воля.

Початок наступу армії Асада

Він каже, з початку року армія Асада за підтримки російських військ почала форсований наступ щоб взяти територію, яка за домовленістю, до завершення процесу політичного врегулювання, знаходиться під патронатом Ердогана.

"Всі прекрасно розуміли що рано чи пізно Ердогану доведеться посунутися і поступитися цією територією. Але Ердоган думав, що переговорний процес затягнеться і це буде довго. Втім, армія Асада з російськими військами вирішили форсувати події взяття цих територій в Сирії" - пояснює експерт.

Турецька "багатоходівка" у Лівії

Однією з причин форсування останніх подій у Сирії, вважає експерт, стала спроба Турецької "багатоходівки" у Лівії.

"Лівійська компанія з боку Туреччини це була спробою зробити хід у відповідь, але на іншому майданчику де є інтереси Росії, на інший шаховій дошці. Хід у відповідь не спрацював і своїми діями Ердоган підштовхнув Росію форсувати взяття під контроль Північного Заходу Сирійської території військами Асада. В результаті сталася ситуація зі взяттям міста Саракіб з усіма масштабними просування сирійської армії підконтрольної президенту Асаду. Ці події призвели до бурхливих емоцій Ердогана, адже він не звик відступати. Тому почав відповідати вогнем", - каже експерт.

Турецька багатоходівка. Чому Ердоган і Путін почали гарячу стадію війни в Сирії

Реакція Туреччини

"Як відреагує Ердоган - було загадкою", каже експерт, "було багато обіцянок, але в підсумку Ердоган показав що він готовий воювати". Додає, "в Ердогана не було іншого виходу як відповісти. Якби він проковтнув і не відреагував на те, що підконтрольну йому територію так зухвало відбирають, він би показав слабкість".

Тиск на партнерів

За словами Володимира Волі, протистояння на північному заході Сирії - це протистояння між Ердоганом і Путіним.

"Зараз починає сукупно працювати політика "зв'язування і продавлювання" Ердогана за багатьма напрямками турецької політики. Ердоган реалізує свій зовнішній політичний арсенал за принципом: хто мені винен, на кого можна натиснути ... це ось біженці, які пішли в Європу. Ердоган розраховує що біженці - хворе місце для Євросоюзу й у Європи не залишиться іншого виходу як підтримати Туреччину у "гарячому" моменті".

Що треба розуміти про ситуацію в Сирії

  • Ідліб - єдиний регіон Сирії, який залишається під контролем опозиції
  • На боці опозиції: США та Туреччина. На боці урядових військ Асада: Росія
  • Росія завдала авіаційний удар по турецьких військових (тобто по військових НАТО)
  • Бої у сирійському Ідлібі - це гуманітарна катастрофа, яка перетворюється на геополітичний конфлікт
  • Є всі умови початку повномасштабної війни між Сирією і Туреччиною
  • Конфлікт у Сирії розпочався 15 березня 2011 року з демонстрацій, які були частиною Арабської війни.
Турецька багатоходівка. Чому Ердоган і Путін почали гарячу стадію війни в Сирії

Новини партнерів

Глава ДБР Ірина Венедиктова звільнить весь центральний апарат Бюро через 30 днів
У Раді зареєстровано законопроект про відстрочку призову на службу деяким громадянам