Екс-прокурор Криму Мамедов може стати новим главою ГПУ

Гюндуз Мамедов
Читать на русском

Гюндуз Мамедов у 2019 році був призначений на посаду заступника Рябошапки

Офіс президента розглядає Гюндуз Мамедова як кандидата для заміни Руслана Рябошапки на посаді генерального прокурора. Про це повідомив колишній народний депутат Ігор Мосійчук у своєму Facebook.

"З кількох абсолютно незалежних один від одного джерел надходить інформація, що зараз Офіс Президента розглядає можливість внесення до парламенту кандидатом на посаду Генерального прокурора нинішнього заступника генпрокурора Гюндуз Мамедова", - йдеться в повідомленні.

Екс-прокурор Криму Мамедов може стати новим главою ГПУ

Варто відзначити, що Мамедов в 1996 році закінчив Одеський державний університет імені Мечникова, а у 2013-му - Одеський національний економічний університет. При цьому з 1996 року працював в прокуратурі Приморського району Одеси - від помічника прокурора до першого заступника. У період з 2012 по 2013 працював в апараті прокуратури Київської області, а з грудня 2012 по липень 2014 - в Дніпровській екологічній прокуратурі.

У липні 2014 його призначили прокурором Одеси, а в грудні 2015 - заступником прокурора Одеської області. Уже в серпні 2016 він очолив прокуратуру АРК, яка після анексії Росією півострова знаходиться в Києві.

При цьому 18 жовтня 2019 року Рябошапка призначив Мамедова своїм заступником. Пізніше він очолив міжнародну слідчу групу від України у справі трагедії рейсу MH17 в небі над Донбасом у 2014 році. В його обов'язки входить координація роботи з розслідування міжнародних злочинів на центральному рівні.

Як раніше повідомляв APnews, Верховна Рада проголосувала за відставку Руслана Рябошапки з поста генерального прокурора.

Новини партнерів

Порошенко проігнорував "запрошення" на допит у ДБР
Нові міністри та тимчасова директорка ДБР: Зеленський змінив склад РНБО