Екс-президенту Януковичу повідомили про нову підозру

Екс-президенту Януковичу повідомили про нову підозру
Читать на русском

Віктора Януковича підозрюють в держзраді через так звані "харківські угоди"

Колишньому президенту України Віктору Януковичу повідомили про підозру в державній зраді через підписання так званих "харківських угод" у 2010 році на користь Російської Федерації. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу Державного бюро розслідувань.

Так, письмове повідомлення здійснено ДБР.

"Зокрема, він підозрюється в тому, що діючи за попередньою змовою з вищими посадовими особами Російської Федерації, в порушення вимог Конституції України та закону України "Про міжнародні договори України", на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України надав іноземній державі - Російській Федерації та її представнику - президенту РФ Дмитру Медведєву допомогу в проведенні підривної діяльності проти України", - йдеться в документі.

Так, у квітні 2010 року президенти РФ та України в результаті переговорів у Харкові домовилися продовжити термін перебування російської бази в Криму на 25 років, починаючи з 2017 року. 27 квітня 2010 року угода зі скандалом була ратифікована Радою.

В результаті цих угод, за даними слідчих, було завдано збитків:

  • суверенітету України у вигляді втрати Урядом України можливості здійснювати повноваження на тимчасово окупованій території АР Крим та місті Севастополі;
  • територіальної цілісності та недоторканності у вигляді окупації Збройними Силами РФ території АР Крим та міста Севастополя;
  • обороноздатності шляхом збільшення особового складу військ і військової техніки Збройних Сил РФ на території України після підписання і ратифікації Угоди замість підготовки до їх зменшення та виведення з території України в разі повідомлення Україна Російську Федерацію не пізніше, ніж 28.05.2016 про припинення дії угод, укладених 28.05.997 року;
  • державної, економічної безпеки України у вигляді захоплення об'єктів державної власності, які перебувають на вказаній тимчасово окупованій території, на суму 1080352000 000 гривень, і неможливості розпоряджатися ними під час окупації.

Як раніше повідомляв APnews, Печерський районний суд Києва знову не зміг обрати запобіжний захід для екс-президента України Віктора Януковича.

Новини партнерів

Рішення суду про скасування нового правопису в Україні оскаржать
На Волині в СІЗО повісився підозрюваний в згвалтуванні 10-річної дитини