Екс-міністру інфраструктури Омеляну повідомили про підозру

Екс-міністру інфраструктури Омеляну повідомили про підозру
Читать на русском

Екс-міністра підозрюють у скоєнні незаконних дій, внаслідок яких державний бюджет недоотримав 30,5 млн грн

Екс-міністра інфраструктури Володимира Омеляна підозрюють у скоєнні незаконних дій, внаслідок яких державний бюджет недоотримав 30,5 млн грн. Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу НАБУ. Йому повідомили про підозру у п'ятницю, 19 червня.

Так, дії екс-чиновника кваліфіковано за ч.2 ст.211 (видання службовою особою нормативно-правового акта, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

Слідство встановило, що колишній міністр у грудні 2017 року видав наказ про зменшення усіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Водночас, один із цих зборів — адміністративний — є дохідною частиною державного бюджету. Тож змінити його розмір могла лише Верховна Рада, а не міністр.

До того ж, Міністерство фінансів України виступало проти зменшення усіх портових зборів, з-поміж іншого, наголошуючи на тому, що зменшення саме адміністративного збору призведе до недоотримання доходів в державний бюджет. Про що Мінфін інформував міністра інфраструктури неодноразово.

У підсумку рішення експосадовця про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до державного бюджету у 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн. Ці дані підтверджені Держаудитслужбою та судовою експертизою.

Згодом Міністерство інфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети.

Відмітимо, що відповідно до ст. 22 Закону України «Про морські порти України» у морському порту справляються такі портові збори: корабельний, причальний, якірний, канальний, маяковий, адміністративний та санітарний. Згідно положень ст. 29 Бюджетного кодексу України, портовий (адміністративний) збір є прямим надходженням державного бюджету.

Розміри ставок портових зборів для кожного морського порту встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту, відповідно до затвердженої нею методики. Порядок справляння, обліку та використання коштів від портових зборів, крім використання коштів від адміністративного збору, визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах морського і річкового транспорту.

Однак до тепер Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту, не створено. Так само не затверджено методику, яка встановлює розміри ставок портових зборів для кожного морського порту. Функції сьомий рік поспіль тимчасово виконує Мінінфраструктури, встановлюючи ставки зборів без належного економічного обґрунтування.

Читайте також:

Новини партнерів

В Україні продовжили дозвіл на лікування коронавірусу ліками без реєстрації
В Україні 11 регіонів не готові до послаблення карантинних обмежень