Екс-міністр освіти розповіла, навіщо Україні оптимізація шкіл і як дітям зашкодить скорочення бюджету

Екс-міністр освіти розповіла, навіщо Україні оптимізація шкіл і як дітям зашкодить скорочення бюджету
Ексклюзив
Читать на русском

Лілія Гриневич заявила, що скорочення видатків на освіту свідчить про те, що ця сфера життя не в пріоритеті для української влади.

Внаслідок скорочення видатків на освіту з Держбюджету на наступний рік, діти в регіонах можуть залишитися без шкільних автобусів. Це, в свою чергу, може суттєво уповільнити реформу децентралізації в Україні та позбавити дітей зі шкіл сільської місцевості можливості повноцінно навчатися в добре обладнаних закладах освіти.

Про це в коментарі редакції APnews заявила екс-міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

"Програма щодо шкільних автобусів дуже важлива. І не тільки тому, що нам потрібно приводити в норму мережу, щоб діти старших класів могли навчатися в добре обладнаних школах, в опорних школах, куди вкладалися, відповідно, кошти, де є розвинуті навчальні кабінети, вчителі вищої кваліфікації, щоб ці діти мали потім шанси добре скласти ЗНО, і продовжувати своє навчання, принаймні продовжувати свою освітню траєкторію так, як вони цього бажають", - зазначила екс-глава МОН.

Як підкреслила екс-міністр, скорочення видатків на освіту свідчить про те, що ця сфера життя не в пріоритеті для української влади.

"Питання в тому, що парк шкільних автобусів зношується. Його треба періодично оновлювати. Ця програма завжди була дуже важливою, і послідовно виконувалася. Я думаю, що всі ці скорочення, які зараз запропоновані, викликають величезне розчарування, і просто підкріплюють тезу про те, що для цього уряду і парламенту освіта точно не є пріоритетною сферою", - наголосила Лілія Гриневич.

Нагадаємо, що прогнозний зведений бюджет-2021 на освіту до другого читання становить 295,6 млрд грн (державний та місцеві), з них видатки на освіту без місцевих бюджетів – 169,6 млрд грн.

Як повідомляв APnews, екс-глава МОН пояснила, хто зі студентів постраждає найбільше від скорочення видатків на освіту.

Новини партнерів

Виконавець хіта "Між мною і тобою" співак Оскар раптово змінив стать
Представник Путіна закликав називати жителів Аляски "громадянами Російської імперії"