Економіст про вільну економічну зону: Зеленський займається піаром, поки Україна втрачає Донбас

Економіст про вільну економічну зону: Зеленський займається піаром, поки Україна втрачає Донбас
Ексклюзив
Читать на русском

Чим довшим буде цей процес, тим далі Україна буде відходити і ментально, і практично від цих територій.

Підконтрольна і окупована території України за роки збройного конфлікту на Донбасі викликали розшарування суспільства. Таким чином, якщо влада створить вільну економічну зону, теоретично це може згуртувати "табори" за допомогою побутової, бізнесової і торговельної комунікацій.

Таку думку в коментарі редакції APnews озвучив економіст Володимир Дебой.

Він зауважив, що при тій ситуації, яка є в Україні зараз, ми поступово втрачаємо непідконтрольну територію.

"З кожним днем затягування вирішення питання на Донбасі Україна стає все далі і далі від тієї території. Ми її поступово втрачаємо, на жаль. Це якщо чесно дивитися правді в очі.

За цей період уже народилися і виросли діти, пішли до школи. Ми розуміємо, що ті діти виховуються під впливом, який є на окупованій території. Ми розуміємо, що людям потрібно працювати, що люди на окупованій території сплачують податки. Зараз йде дуже серйозне розшарування суспільства і воно помножене на розшарування, яке відбувається на фоні військових дій, втрати здоров'я людей і втрати людей в цілому з цієї і з іншої сторони.

Чим довшим буде цей процес, тим далі Україна буде відходити і ментально, і практично від цих територій.

Більше того, обман, який тривав останні роки, коли завозили вугілля й іншу продукцію з тієї території, а говорили, що це з-за кордону – про цей процес місцеві люди також всі знають і це теж нам не давало "зближення", - наголосив Володимир Дебой.

За його словами, дії президента "нібито спрямовані на те, щоб люди почали комунікувати, зав'язали ділові стосунки і крок за кроком відновлювали принаймні комунікацію на побутовому, бізнесовому, торговельному рівнях, а не тільки на рівні контрабанди, яка процвітає на цих територіях, де наживаються ділки і злочинці".

Володимир Дебой також пояснив, чому саме відбувається розшарування суспільства в контексті економіки:

"В цілому, ініціатива сама по собі хороша, якщо люди це підтримають. Однак, всі ці хороші ініціативи повинні мати ще й втілення. Коли мова заходить саме про втілення, то виявляється, що це найскладніше, що є в українській владі, в уряді.

До сих пір ці люди не отримують пенсії, на які мають право. Ці люди позбавлені конституційного права, права голосу – голосувати, обирати і бути обраними. Причому, як відмічається міжнародними експертами, - незаконно. Ці всі питання більш символічні і навряд чи матимуть практичні наслідки.

На жаль, вони видаються у вигляді щоденного піару – в день по питанню для того, щоб концентрувати на собі увагу і відволікати від теми виборів, від роз'яснення людям того, як потрібно голосувати.

Вони ввели складну систему голосування на місцевих виборах і пересічний громадянин абсолютно не знає, як потрібно голосувати.

Якщо говорити про вибори, потрібно було б працювати над цією тематикою, а не займатись піаром і популізмом. Подібні опитування – це не більше, ніж маніпуляція".

Нагадаємо, що Володимир Зеленський озвучив друге питання, яке поставить громадянам України на виборах: "Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?"

Як повідомляв APnews, економіст Сергій Фурса заявив, що Офіс президента влаштував конкурс на найбезглуздіше питання.

Новини партнерів

Воротар в Бразилії поклав двох суперників одним ударом
Спалах коронавіруса в "Олександрії": позитивні тести здали вже 27 осіб