Економіст назвав умову, за якої МВФ спише Україні борги, як "бідній країні"

Економіст назвав умову, за якої МВФ спише Україні борги, як "бідній країні"
Ексклюзив
Читать на русском

Віктор Суслов розповів, чи варто Україні розраховувати на такий "подарунок".

Міжнародний валютний фонд прийняв рішення списати борги 25 країнам світу. Серед "щасливчиків" Афганістан, Бенін, Буркіна-Фасо, Центральноафриканська Республіка, Чад, Коморські Острови, Конго, ДРК, Гамбія, Гвінея, Гвінея-Бісау, Гаїті, Ліберія, Мадагаскар, Малаві, Малі, Мозамбік. Непал, Нігер, Руанда, Сан-Томе і Принсипі, Сьєрра-Леоне, Соломонові Острови, Таджикистан, Того і Ємен, які вважаються найбіднішими країнами світу.

Редакція APnews поспілкувалася з економістом Віктором Сусловим про те, чи варто Україні розраховувати на такий "подарунок".

За його словами, МВФ не зараховує Україну до бідних країн, тому що рівень ВВП на душу населення досить високий в порівнянні з країнами, яким спишуть борги.

"Україна за мірками МВФ не є бідною країною, хоча Україна себе вважає дуже бідною. У заяві Світового банку та групи Світового банку повідомлялося про допомогу найбіднішим країнам світу, а це ті країни, які входять до Міжнародної асоціації розвитку. В Україні ВВП на душу населення вище, ніж у цих країн, тому нам ніхто нічого не спише", - зазначив економіст.

Крім того, він вказав, що Фонд не спише Україні борги до тих пір, поки є ресурси, які можна продати.

"З точки зору МВФ Україна досить багата країна, тому що ще не продала свою землю. У нас величезні площі державні землі - близько 11 мільйонів гектарів - це серйозний актив, який може бути проданий. В Україні ще є непродані поклади корисних копалин. Оцінюючи платоспроможність України МВФ вважає, що Україна не настільки бідна країна, тому що є що продавати, тому борги не будуть списуватися, поки не будуть продані землі, родовища, інші природні ресурси, ліси ще не всі продані", - пояснив Суслов.

Також експерт зазначив, що на думку міжнародних фінансових організацій, Україна має можливість обслуговувати свої зовнішні борги.

Читайте також:
Мільярди доларів МВФ вже в великій борговій кишені України?

Як раніше повідомляв APnews, нардеп депутатської групи "За майбутнє" Тарас Батенко заявив, що зміни до бюджету спрямовані не на скорочення боргу, а на його збільшення, а джерела таких забезпечень є нереалістичними

Новини партнерів

Філарет заявив, що не відмовиться від звинувачень одностатевих шлюбів в пандемії та готовий нести покарання
Філарет звинуватив Порошенка в обмані та піднятті своїх рейтингів завдяки Томосу