Економіст на прикладі пояснив, як падіння ВВП вдарить по гаманцях українців

Економіст на прикладі пояснив, як падіння ВВП вдарить по гаманцях українців
Ексклюзив
Читать на русском

Падіння ВВП – прямий показник зниження доходів громадян.

На тлі пандемії коронавірусу в Україні за період із січня по травень 2020 року ВВП обвалилося на 5,9%, як свідчить огляд Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Це означає, що середній дохід українців пішов "в мінус".

Економіст Олег Пендзин в ексклюзивному коментарі редакції APnews пояснив, як саме обвал валового внутрішнього продукту вдарить по гаманцях українців.

Пендзин уточнив, що МФВ прогнозує падіння ВВП до 8,2%.

"Варто нагадати, що Міжнародний валютний фонд говорить, що у нас цього року взагалі буде мінус 8,2%.

Що таке ВВП? Це створена вартість протягом року. Є дуже цікавий інтегрований показник – ВВП на душу населення, який в деякій мірі дуже близький до фактичних середніх доходів населення.

Наприклад, середній ВВП на душу населення Польщі 12 500 доларів при тому, що у них середня заробітна плата десь трохи більша за 1000 доларів. Тобто, грубо кажучи, показник ВВП на душу населення реально показує, скільки є фактичний усереднений дохід у суспільстві на душу населення на кожну людину", - зазначив економіст.

За його словами, падіння ВВП – прямий показник зниження доходів громадян. Якщо за півроку ВВП обвалився на 5,9%, це означає, що кишені українців спорожніли на стільки ж.

"Коли ми говоримо про падіння ВВП на 5,9%, 8,2% - це означає, що в наших гаманцях буде мінус стільки ж відсотків доходів. Тобто, ми менше заробимо, тому ті великі потужні макроекономічні цифри в реальній дійсності мають достатньо жорстке відношення до наших кишень. Ми не можемо з’їсти більше, ніж ми заробили. Те, що ми заробили – це і є ВВП. При цьому ВВП – реальний дохід суспільства протягом року.

Наприклад, якщо у людини в кишені була 1000 гривень, то по результату роботи цього року залишиться 820 гривень (якщо обвал ВВП 8,2%). Фактично, з 1000 гривень, ми 180 гривень "загубили".

І це лише за півроку", - констатував Олег Пендзин.

Варто зазначити, що в І кварталі 2020 року, за уточненими даними Держстату, падіння ВВП становило 1,3%.

Раніше APnews повідомляв, що буде з курсом гривні після відставки глави Нацбанку.

Новини партнерів

"Знаю, що я королева": Модель з найбільшими грудьми в Україні розповіла, як живеться з 13 розміром
В УАФ розповіли, коли в Україні може відбутися перший матч із вболівальниками