Економіст: Бабуся, яка прийде на вибори, не розуміє що таке "вільна економічна зона"

Економіст: Бабуся, яка прийде на вибори, не розуміє що таке "вільна економічна зона"
Ексклюзив
Читать на русском

За словами експерта з економічних питань, відповіді на друге питання Зеленського не можна буде вважати репрезентативними.

Відповіді українців на друге запитання Володимира Зеленського 25 жовтня не можна буде вважати коректними, адже деякі з них банально не знають, що містить в собі поняття “вільна економічна зона”. Ба більше, їх не можна буде вважати репрезентативними, тому що президент порушує законодавство, ставлячи на “імітованому референдумі” питання, у яких йдеться про оподаткування.

Про це в коментарі редакції APnews заявив економіст Олег Пендзин.

Нагадаємо, друге запитання володимира Зеленського звучить так: "Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?"

На думку економіста, основна проблема (звісно, після порушення законодавства), чому не можна ставити такі питання пересічним громадянам – це неспроможність більшості з них на нього відповісти.

"Проблема в тому, що взагалі не можна задавати запитання на специфічні економічні теми.

Бабця, яка прийде на вибори має уявлення про те, що таке вільна економічна зона? Дідусь, якому за 60? Він знає про те, що на Донбасі вже була вільна економічна зона, яка провалилася фінансово?

Я не розумію, як президент може задавати запитання, які містять в собі ознаки специфічних знань.

Це все рівно, що запитати, є життя на Марсі чи немає. З моєї точки зору, запитання які вимагають для відповіді специфічних знань, є неприпустимими, тому що відповідь на них не буде репрезентативною в принципі. Більшість людей не знать, що таке вільна економічна зона, що вона передбачає", - резюмував економіст.

За його словами, для того, щоб визначити вільну економічну зону, необхідно приймати відповідний закон, де чітко буде визначено, що саме буде здійснюватися в якості спрощення оподаткування.

"Треба визначити, які напрямки будуть вирішуватися, для чого вона створюється, мета її існування. Тобто, є цілий комплекс питань, які мають бути визначені для того, щоб я сказав, потрібна ця вільна економічна зона чи ні.

Донбас – це тільки Луганськ чи тільки Донецьк? Чи це і Донбас, і Луганськ? Що мається на увазі під "вільною економічною зоною на Донбасі"? Від цього буде залежати моя відповідь.

Оподаткування буде розповсюджуватися на рентні платежі? Тому що ми знаємо, що Донбас – це добувний регіон. Рента буде сплачуватися добувними підприємствами у межах цієї вільної економічної зони? Чи ми збираємося розповсюдити вільну економічну зону на підприємства Маріуполя?

Це перші питання, які виникають у мене, коли я чую про вільну економічну зону.

Це те ж саме, що запитати "ви за все хороше чи ви проти всього поганого?" – задається питаннями економіст.

Олег Пендзин додав, що вважає питання Володимира Зеленського "надзвичайно непрофесійним", тож і відповіді однозначної на нього немає.

Як повідомляв APnews, економіст Сергій Фурса заявив, що Офіс президента влаштував конкурс на найбезглуздіше питання.

Новини партнерів

Від легального канабісу до долі Донбасу. ОП розсекретив всі "5 питань Зеленського"
Співачка Оля Полякова влаштувала скандал з головою МОЗ через концерт в Харкові