Економіка VS пандемія. Хто постраждав, а хто заробив під час карантину в Україні

Економіка VS пандемія. Хто постраждав, а хто заробив під час карантину в Україні
Ексклюзив
Читать на русском

Багатьом галузям економіки вдалося навіть заробити в той час, коли тисячі підприємців змушені були закриватися.

В Україні від карантину, який уряд впровадив внаслідок епідемії коронавірусу, найменше постраждав аграрний сектор та підприємці у галузі торгівлі продовольчими товарами.

Про це в ексклюзивному коментарі редакції APnews сказали експерти з питань економіки Віктор Суслов та Олег Пендзин.

За словами Віктора Суслова, багатьом галузям економіки вдалося навіть заробити в той час, коли підприємці змушені були закривати заклади харчування, салони краси, перукарні, непродовольчі магазини тощо.

"У нас досить галузей, які взагалі не постраждали, і навіть заробили. Наприклад, "Епіцентр". На торгівлі будматеріалами добре заробили. Також аптеки добре заробили, великі продуктові мережі, яким було дозволено працювати в умовах, коли інші припинили діяльність. Вони тільки збільшили свої обороти.

Багато-хто на карантині примножили свій дохід. До речі, торговці медичними масками, медичним обладнанням, їх виробники також. Так що, далеко не для всіх це був поганий період", - резюмував економіст.

Водночас, Олег Пендзин додав, що найменше через коронавірус постраждав аграрний сектор. Проте, існують й інші фактори, які "вдарили" по аграрній галузі в Україні – це погодні умови.

"Щодо економіки, то найменше постраждав аграрний сектор. При цьому, він постраждав від погодних умов. Цього року очікується падіння аграрного сектору.

Варто розуміти, що промислове виробництво в Україні падає вже 10 місяців підряд і те падіння, про яке ми говоримо, воно не має жодного відношення до епідемії коронавірусу", - заявив економіст.

За його словами, через падіння аграрного сектору, Україна буде експортувати за кордон на 10% менше зернових, що призведе до зменшення валютних надходжень до держави.

"Вже на сьогоднішній момент оцінюється зменшення збору зернових як мінімум на 10%, тобто замість 72 мільйонів тон – 62 мільйони. Навіть більше, ніж 10%. Відповідно, зменшиться експортний потенціал України, зменшення поступів грошових коштів.

А в цілому, наслідки коронавірусу оцінюються десь у 5% ВВП. Якщо рахувати, що ВВП України близько три трильйони гривень, то 5% - це порядком 150 мільярдів гривень в мінус.
Проте, в дійсності, я думаю, що падіння буде більшим за 5% ВВП. Це оптимістична цифра", - заявив Пендзин.

Як повідомляв APnews, ООН пророкує бідність шести мільйонам українців. Економіст пояснив, чи справдиться прогноз.

Рада схвалила посилення держрегулювання використання ядерної енергії
Поліція Києва взялася за нічні клуби: власники заплатять до 170 000 гривень штрафу

Новини партнерів