Економіка VS пандемія. Хто постраждав, а хто заробив під час карантину в Україні

Економіка VS пандемія. Хто постраждав, а хто заробив під час карантину в Україні
Ексклюзив
Читать на русском

Багатьом галузям економіки вдалося навіть заробити в той час, коли тисячі підприємців змушені були закриватися.

В Україні від карантину, який уряд впровадив внаслідок епідемії коронавірусу, найменше постраждав аграрний сектор та підприємці у галузі торгівлі продовольчими товарами.

Про це в ексклюзивному коментарі редакції APnews сказали експерти з питань економіки Віктор Суслов та Олег Пендзин.

За словами Віктора Суслова, багатьом галузям економіки вдалося навіть заробити в той час, коли підприємці змушені були закривати заклади харчування, салони краси, перукарні, непродовольчі магазини тощо.

"У нас досить галузей, які взагалі не постраждали, і навіть заробили. Наприклад, "Епіцентр". На торгівлі будматеріалами добре заробили. Також аптеки добре заробили, великі продуктові мережі, яким було дозволено працювати в умовах, коли інші припинили діяльність. Вони тільки збільшили свої обороти.

Багато-хто на карантині примножили свій дохід. До речі, торговці медичними масками, медичним обладнанням, їх виробники також. Так що, далеко не для всіх це був поганий період", - резюмував економіст.

Водночас, Олег Пендзин додав, що найменше через коронавірус постраждав аграрний сектор. Проте, існують й інші фактори, які "вдарили" по аграрній галузі в Україні – це погодні умови.

"Щодо економіки, то найменше постраждав аграрний сектор. При цьому, він постраждав від погодних умов. Цього року очікується падіння аграрного сектору.

Варто розуміти, що промислове виробництво в Україні падає вже 10 місяців підряд і те падіння, про яке ми говоримо, воно не має жодного відношення до епідемії коронавірусу", - заявив економіст.

За його словами, через падіння аграрного сектору, Україна буде експортувати за кордон на 10% менше зернових, що призведе до зменшення валютних надходжень до держави.

"Вже на сьогоднішній момент оцінюється зменшення збору зернових як мінімум на 10%, тобто замість 72 мільйонів тон – 62 мільйони. Навіть більше, ніж 10%. Відповідно, зменшиться експортний потенціал України, зменшення поступів грошових коштів.

А в цілому, наслідки коронавірусу оцінюються десь у 5% ВВП. Якщо рахувати, що ВВП України близько три трильйони гривень, то 5% - це порядком 150 мільярдів гривень в мінус.
Проте, в дійсності, я думаю, що падіння буде більшим за 5% ВВП. Це оптимістична цифра", - заявив Пендзин.

Як повідомляв APnews, ООН пророкує бідність шести мільйонам українців. Економіст пояснив, чи справдиться прогноз.

Новини партнерів

Рада схвалила посилення держрегулювання використання ядерної енергії
Поліція Києва взялася за нічні клуби: власники заплатять до 170 000 гривень штрафу