Екологічна катастрофа на Камчатці: трупи морських тварин на березі та отруєні серфери

Екологічна катастрофа на Камчатці: трупи морських тварин на березі та отруєні серфери
Читать на русском

У пробах води з океану перевищено вміст нафтопродуктів та фенолів.

На Камчатці сталася екологічна катастрофа - трупи морських тварин викинуло на берег, а серфери скаржаться на отруєння та погіршення зору.

Так, на пляж поблизу Петропавловська-Камчатського вимило мертвих восьминогів, їжаків, морських зірок. Про катастрофу повідомляють російські журналісти, а також місцеві мешканці у соцмережах.

Екологи та природоохоронні організації намагаються встановити причину забрудень екосистеми Камчатки. Попередньо - підозрюють викид нафтопродуктів.

"У пробах води, які були взяті з Халактирського пляжу, в 2,5 рази перевищено вміст фенолів і в 3,6 рази – нафтопродуктів", - пише gazeta.ru.

У свою чергу, російський журналіст Юрій Дудь опублікував відео у своєму Instagram з великою нафтовою плямою біля узбережжя. Запис було зроблено з вертольота – на ній видно, що пляма розтеклася на сотні метрів.

Місцевий серфер розповів журналісту, що він після серфінгу почував себе погано, а океан вже тоді був гірким.

«Ще 3 тижні тому все після серфінгу почали відчувати дивні неприємні симптоми. Помутніння, сухість, біль і відчуття плівки на очах. Дерло горло, набрякали і сідали зв'язки. Смак океану - гіркий, що не солоний, зовсім незвичний. Через деякий час у нас - людина 20, які проживають в таборі, хто катає часто, - сталося отруєння. Вирішили, що кишкова інфекція. І паралелі не проводили.
Було дивно, але вода була на кшталт прозорої, ми списували це на можливі алергічні реакції на планктон або інші природні біологічні процеси і чекали прогнозованого шторму. Була надія, що з ним все це пройде," - розповів Антон Морозов.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

На видосах – Камчатка прямо сейчас. На фото в респираторе – Антон Морозов @snowave_kamchatka, тот самый серфер из нашего выпуска про Камчатку, который вместе с друзьями превратил Халактырский пляж в мировую достопримечательность. Вот что он пишет: «Еще 3 недели назад все после серфинга начали испытывать странные неприятные симптомы. Помутнение, сухость, боль и ощущение пленки на глазах. Першило горло, отекали и садились связки. Вкус океана – горький, не соленый, совершенно непривычный. Спустя время у нас – человек 20, проживающих в лагере, кто катает часто, – случилось отравление. Решили, что кишечная инфекция. И параллели не проводили. Было странно, но вода была вроде прозрачной, мы списывали это на возможные аллергические реакции на планктон или другие естественные биологические процессы и ждали прогнозируемого шторма. Была надежда, что с ним все это пройдет. Но это оказалось началом. В понедельник информация вышла в сеть. Власти отправили специалистов брать пробы. Вода становилась все более странной, мутной, густой. Из разных концов побережья приходили фото и видео, на которых – горы мертвых обитателей повсюду. Предварительные результаты проб показали превышение нефтепродуктов в 4 раза и фенола в 2 раза. Вчера и сегодня многие начали спешно уезжать с океана. Симптомы появляются даже без контакта с водой. Каждый час приходит новая информация и недавно получили от Greenpeace спутниковые снимки реки, которая впадает в океан, и которая, очевидно, и принесла смерть всему живому. Снимки в хронологии 1, 9, 24 сентября показывают, что 9-го числа река уже выливала тоннами отраву в океан. Получается, прошел уже почти месяц. Никакой реакции по предотвращению катастрофы и спасению ситуации не было. Вероятно, если бы ответственные за это событие люди были мужественней и заявили о своем промахе и начали спасательные операции – масштабы этого можно было держать под контролем. Но уже месяц из реки изливается яд, который убивает все вокруг». (Первое видео – пятно в океане, третье – просто жуть)

Публикация от Юрий Дудь (@yurydud)

За інформацією інших російських видань, влада Камчатки виявила ознаки забруднення вод нафтопродуктами ще на трьох ділянках Авачинскої затоки.

Точну причину того, що сталося, з'ясовують, а перші аналізи будуть 5 жовтня.

Водночас губернатор краю Володимир Солодов заявив, що видимого забруднення води в Авачинській затоці на Камчатці “в даний час вже немає, але водолази виявили скупчення мертвих морських їжаків і зірок на невеликій глибині”.

Відповідне відео він розмістив на на своїй офіційній сторінці в Instagram.

“Колір води ніде не відрізняється від нормального, плям забруднення немає. Також зробили обліт квадрокоптером, він підтверджує ці висновки... Сьогодні також водолази опускалися в Вілючинську, бачили на глибині 4-5 метрів скупчення (мертвих) морських їжаків і зірок, така смуга йде. Після неї море живе, стверджують вони, там таких явищ немає. Всі ці факти ми зараз збираємо воєдино, щоб загальні висновки були зроблені щодо причин”, — сказав губернатор на відеозаписі.

Окрім цього, скупчення мертвих тварин виявили ще в ряді бухт.

“З причиною загибелі морських тварин будуть розбиратися вчені”, — сказав Солодов.

Екологічна катастрофа на Камчатці: трупи морських тварин на березі та отруєні серфери
Екологічна катастрофа на Камчатці: трупи морських тварин на березі та отруєні серфери
Читайте також:

Новини партнерів

У Мінську проти мітингувальників застосували водомети, почалися затримання
Ситуація у Нагірному Карабасі: Азербайджан обстріляв Степанакерт, а Вірменія - місто Гянджа